كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اپلیکیشن جشنواره رضوی
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیام سال اداره کل کتابخانه ها
پیوندها
جشنواره رضوی
خبرگزاری ها
طرح فرا خوان آمایش
فايل ها
کتاب خوان خرداد ماه 98
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود
2323

5656

56565
1397/10/12 چهارشنبه مدیرکل کتابخانه های قزوین بر اهمیت توسعه ی همکاری با استان بهزیستی تاکید کرد

رویا اسماعیلی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین ضمن دیدار با علیرضا وارثی مدیرکل بهزیستی استان قزوین بر اهمیت توسعه ی همکاری های مشترک بین کتابخانه ها و بخش های مختلف بهزیستی استان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین ، در این دیدار که معاونت اداره کتابخانه ها و تعدادی از کارشناسان هردو اداره حضور داشتند در رابطه با راهکارهای تعامل و همکاری مشترک بین دو دستگاه صحبت و تبادل نظر شد .

طی این جلسه اسماعیلی در رابطه با اهمیت اجرای برنامه های مشترک فرهنگی، جلسات و کارگاه های مهارت های زندگی، مهارت های اخلاقی و اجتماعی با همکاری دو دستگاه به ویژه برای مددجویان بهزیستی تاکید کرد.

وی گفت: همکاری با کتابخانه های عمومی در حقیقت گام برداشتن در مسیر کاهش آسیب های اجتماعی  و پیشگیری از بسیاری انحرافات و نابهنجاری ها است.

اسماعیلی ادامه داد: در این راستا کتابخانه های  استان به همراهی و همکاری کارشناسان زبده و با تجربه ی بهزیستی برای ارایه ی خدمات آموزشی و اجتماعی در فضای صمیمی کتابخانه ها نیاز دارد و همچنین کتابخانه ها هم می توانند با برگزاری برنامه های مفید فرهنگی و ارایه ی خدمات کتابخانه ای به مخاطبان بهزیستی در مسیر افزایش سلامت اجتماعی گام بردارد.

این مسئول خاطرنشان کرد: از مقوله های مورد تاکید این اداره کل فعالیت در حوزه ی کودک و نوجوان است که  با توجه به فعالیت مهدهای کودک زیر نظر بهزیستی،  این مهم می تواند در رابطه با همکاری های این دو دستگاه مدنظر قرار گیرد.

وی همچنین گزارشی از فعالیت ها و برنامه های کتابخانه های عمومی در سطح استان ارایه داد و افزود: خوشبختانه امروزه بسیاری از خانواده ها عضو کتابخانه ها هستند و به صورت خانوادگی برای امانت کتاب مراجعه می کنند که این برای ما دستاورد با ارزشی است .

اسماعیلی تصریح کرد: لازم است اقدامات جدی فرهنگی در راستای کاهش آسیب و جلوگیری از بروز انحرافات اخلاقی و اجتماعی برداشته شود که این امر نیازمند آموزش است و هرچه در این راستا بیشتر گام برداشته بود ، شاهد کاهش تخلفات و مشکلات اجتماعی خواهیم بود.

مدیرکل کتابخانه های استان همچنین بر اهمیت اجرای فعالیت های پژوهشی مشترک بین کتابخانه ها و بهز یستی در راستای اجرای موفقیت آمیز برنامه ها و فعالیت های مفید فرهنگی تاکید کرد.

وارثی نیز در این ضمن تاکید بر اهمیت مطالعه ی مفید و انس افراد با کتاب گفت: هرچه دانش یک فرد افزایش پیدا می کند بیشتر می توان به کاهش ناهنجاری ها و مشکلات اجتماعی در سطح جامعه امیدوار بود .

وی اظهار داشت: مجموعه ی بهزیستی استان از بخش ها و کمپ های مختلفی تشکیل شده که به ویژه برای نوجوانان آسیب دیده ی اجتماعی و بانوان مددجو، اهمیت اجرای فعالیت های فرهنگی مفید و آموزش های اجتماعی و اخلاقی بیشتر احساس می شود که در این رابطه همکاری با کتابخانه ها از اهمیت بسیاری برخوردار است .

این مسئول همچنین در رابطه با تجهیز و توسعه ی فعالیت های فرهنگی برای بخش نابینایان کتابخانه شهدای  شهر قزوین راهکارهایی ارایه داد.

در این جلسه همچنین سایر حضار جلسه در رابطه با راهکاری های توسعه ی همکاری دو دستگاه تبادل نظر کردند.

بيشتر