كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اپلیکیشن جشنواره رضوی
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیام سال اداره کل کتابخانه ها
پیوندها
جشنواره رضوی
خبرگزاری ها
طرح فرا خوان آمایش
فايل ها
کتاب خوان خرداد ماه 98
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود
بیبیب

بیبیب

بیبیب
1397/10/22 شنبه برگزاری نشست های معرفی مشاهیر ایران توسط کتابخانه علامه طباطبایی اسفرورین

نشست آشنایی با اشعارعطار نیشابوری با محوریت کتاب منطق الطیر عطار در کتابخانه عمومی علامه طباطبایی اسفرورین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، در این نشست که با هدف آشنایی بیشتر اعضای کودک و نوجوان کتابخانه با زندگی نامه شاعران و  اشعار آنها برگزار شد ، ابتدا به زندگینامه عطار اشاره ای شد و بیان شد شیخ فـریـدالدین محمد عطار نیشابوری از بـزرگترین شاعران فارسی زبان محسوب می شود که آثـاری همچون الهی نامه(خسرونامه)، اسرارنـامه، مصیبت نامه، منطق الطیر(مقامات طیور)، دیوان غزل ها و قصیده ها، مختارنامه(رباعیات) و تذکرة الاولیا در حوزه ادب عرفانی از خود به یادگار گذاشت،

اگر بخواهیم سه شاعر بزرگ را در این حوزه معرفی کنیم، در کنار «ابوالمجد مجدود بن آدم سنایی غزنوی» و «مولانا جلال الدین بلخی» باید از عطار نام برد. در واقع ورود عرفان در ادب فارسی با سنایی آغاز با عطار کامل می شود و با مولانا به اوج خود می رسد.

برگزاری کارگاه پرورش خلاقیت وکاردستی

کارگاه های پرورش خلاقیت کودکان با هدف ترویج نشاط و خلاقیت، پرورش تخیل و مهارت به تصویر کشیدن آن، تقویت مهارت کلامی و شناختی، افزایش اعتمادبه نفس در خلال بازی، پرورش حواس پنج گانه و رشد مهارت ادراکی و اجتماعی کودک در کتابخانه علامه طباطبایی اسفرورین برگزارشدکاردستی برای کودک وسیله ای برای بیان احساسات و عواطف کودک است .

شاید علت نامگذاری این دوره و همراه نمودن واژه خلاقیت با کاردستی به این خاطر است که بین فعالیت های کودک کاردستی  از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . زیرا مستقیما از درون کودک سرچشمه گرفته و پایه و اساس سایر فعالیت های او خواهد بود.

از این رو هدف از برگزاری این کارگاه ها رشد خلاقیت کودکان از طریق هنر خصوصا کاردستی و سایر زمینه ها چون سفالگری و می باشد

معرفی کتاب امیرکبیر نوشته فرهادحسن زاده ازدیگربرنامه های کتابخانه علامه طباطبایی  اسفرورین بود که  زندگانی میرزاتقی‌خان امیرکبیر را با نثر و روایتی داستانی به تصویر می‌کشد. از کودکی تا زمان مرگش و از دوران طلایی صدارتش در حکومت قاجار.درپایان هم به سوالات دانش آموزان دراین خصوص پاسخ داده شد.

بيشتر