كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صفحه اصلي
اپلیکیشن جشنواره رضوی
اخبار
ارتباط با مدیر کل
بازدید سایت
پیام سال اداره کل کتابخانه ها
پیوندها
جشنواره رضوی
خبرگزاری ها
طرح فرا خوان آمایش
فايل ها
کتاب خوان خرداد ماه 98
متون عمومي
معرفی
نام سال
نورسیده ها
ویژه همکاران
ورود
یسیسی

یسیسی

یسیسی

یسیسی

یسیسی

یسیسی

یسیسی

یسیسی

بیبیب

بیبیب

بیبیب

بیبیب

بیبیب

بیبیب

یسیس

یسیسی

یسیسی
1397/10/22 شنبه در راستای توسعه ی همکاری های فرهنگی با بهزیستی: کارگاه های مشاوره و روانشناسی در کتابخانه های آبیک برگزار می شود

رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آبیک گفت: با توجه به تاکیدات نهاد کتابخانه های عمومی کشور و در راستای توسعه ی همکاری های فرهنگی با نهادهای خدمات رسان و حمایتی ، کارگاه های مشاوره و روانشناسی و آموزش مهارت های زندگی در کتابخانه های آبیک برگزار می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، رمضان حیدری اظهار داشت: پیرو دیدار و مذاکره مدیریت کتابخانه های استان قزوین و دکتر وارثی مدیرکل بهزیستی استان و اهمیت اجرای  برنامه های فرهنگی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و تقویت بنیادهای خانواده دوره هایی مناسبت و مفید برای مخاطبان در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: در این راستا اداره کتابخانه های شهرستان آبیک با رایزنی و تعامل با اداره بهزیستی شهرستان آبیک نسبت به برگزاری منظم کارگاههای مشاوره و روانشناسی با موضوعات متنوع و روزمره از قبیل استرس فرزندپروری طلاق کنترل خشم وغیره اقدام نموده که تاکنون 100 نفر از اعضا و مراجعین از این کارگاهها بهره مند و استقبال نموده اند.

حیدری افزود: این کارگاهها با مشارکت و همدلی اساتید روانشناسی حوزه اورژانس اجتماعی اداره بهزیستی شهرستان آبیک در کتابخانه های شهرستان برگزار میگردد که باتوجه به نیاز و درخواست شرکت کنندگان درجلسه موضوعات متنوع را دربرمیگیرد.

این مسئول خاطرنشان کرد: استقرار تیم اورژانس اجتماعی (123) درکتابخانه ها و بصورت ماهیانه یکی دیگر از برنامه ها و مذاکرات صورت گرفته اداره کتابخانه های آبیک با بهزیستی میباشد که دراین طرح مراجعین و اعضا مشکلات و سوالات خود را با کارشناسان اورژانس مطرح نموده و راهنمایی وآموزش های مفیدی در زمینه مشکلات اجتماعی کسب می کنند.  

حیدری در ادامه گفت: ارائه خدمات ویژه به معلولین و ارائه خدمات کتابخانه ای به کم توانانان ذهنی و جسمی  که قادر به حضور فیزیکی در کتابخانه ها نیستند یکی دیگر از دستاوردهای این نشستها میباشد که کتابداران بصورت داوطلبانه آمادگی دارند تا به این افراد با امانت دادن کتاب در درب منزل خدمات ارائه نمایند.

حیدری یاداور شد:  نگاه مثبت دستگاهها و ادارات خدمات رسان به کتابخانه ها موجب جلب اعتماد به کتابخانه ها و همکاری و تعامل بیشتر مسئولین با کتابخانه ها گردیده که نتیجه آن ارائه خدمات متنوع اجتماعی و فرهنگی و کاهش آسیبهای فردی و اجتماعی در سطح جامعه خواهد بود.

بيشتر