اخبار شهرستان‌ها
1399/8/20 سه‌شنبه
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تاکستان:
موکب مجازی کتابخوانان تاکستانی حال و هوای اربعین را در فضای جاری زنده کرد
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تاکستان گفت: راه اندازی موکب مجازی کتابخوانان تاکستانی حال و هوای اربعین را در فضای مجازی زنده کرد و موجب شد تا فعالیت های فرهنگی این ایام در قالب یک بسته کامل فرهنگی به مخاطبین ارائه شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، لشگری رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تاکستان در گفت و گو با روابط عمومی این اداره کل با توجه به برنامه های انجام شده در ایام ماه محرم و صفر اظهار داشت: یکی از مهم ترین اقداماتی که امسال با شیوع بیماری کرونا در سطح کتابخانه ها رونق گرفت مسئله توجه به فضای مجازی بود که موجب شد با وجود همه محدودیت های فیزیکی ایجاد شده برنامه های فرهنگی همچنان با رونق برگزار شود.
وی بیان کرد: خوشبختانه در این ایام نیز استقبال خوبی از این برنامه ها صورت گرفت و توانستیم با همه محدودیت های ایجاد شده باز هم برنامه های فرهنگی و مناسبتی را به صورت جامع و با حضور علاقمندان در فضای مجازی برگزار کنیم.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تاکستان گفت: با همراهی همکاران در اداره کتابخانه های شهرستان تاکستان توانستیم در فضای اینستاگرام و شبکه مجازی با ایجاد گروه برنامه های معرفی کتاب، نقد و کتابخوانی مجازی را در فضای مجازی برگزار کنیم.
لشگری بیان کرد: همچنین در این ایام موکب مجازی اربعین در بخش های مختلف خاطره گویی اربعین، معرفی کتاب، قصه گویی، شعر خوانی، مداحی و روضه سرایی و برپایی مسابقات مختلف به صورت شبانه روز فعال بود که توانست خدمات فرهنگی را در فضای مجازی به علاقمندان ارائه کند.
وی افزود: همچنین در این زمان 7 نمایشگاه کتاب به صورت مجازی جهت استفاده علاقه مندان دایر گردید.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی استان قزوین گفت: در این ایام فضای کتابخانه ها با فضاسازی مناسب سازی شد و همچنین طرح سراسری نذر کتاب- نذر دانایی نیز در این شهرستان برگزار گردید که با استقبال خوبی مواجه شد.
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.