اخبار شهرستان‌ها
1399/8/20 سه‌شنبه
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آبیک:
شیوع بیماری کرونا، خدمات فرهنگی کتابخانه های عمومی را در فضای مجازی توسعه داد
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آبیک گفت: با شیوع بیماری کرونا، فعالیت های فرهنگی کتابخانه های عمومی شهرستان آبیک که پیش از این در فضای مجازی شکل گرفته بود توسعه پیدا کرد و مخاطبین گسترده ای را تحت پوشش خود قرار داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، رمضان حیدری رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان آبیک اظهار داشت: یکی از مهم ترین اقداماتی که در نهادکتابخانه ها در حال اجراست همراهی با نیازهای جامعه و توسعه خدمات فرهنگی در بسترهای جدید است که فضای مجازی به عنوان یکی از همین بسترها مطرح است.
وی بیان کرد: بر همین اساس در چند سال گذشته اداره کتابخانه های شهرستان آبیک نیز با این نگاه بخشی از فعالیت های فرهنگی، معرفی کتاب، جلسات نقد و بررسی و جشنوراه های مختلف را در بستر فضای مجازی برگزار کرد، این در حالی است که شیوع بیماری همه گیر کرونا و ایجاد محدودیت های فیزیکی موجب شد تا بتوانیم از این بسترجدید بیشترین بهره برداری را انجام دهیم که خوشبختانه با استقبال خوب مخاطبین خود مواجه شدیم.
حیدری خاطرنشان کرد: با وجود تعطیلی کتابخانه ها همکاران ما در کتابخانه های عمومی شهرستان حضور 100 درصدی در فضای مجازی داشتند و توانستیم فعالیت های متنوعی را در بستر فضای مجازی نظیر اسکای روم، بله، واتساپ، ایسنتاگرام منعکس کنیم.
رئیس اداره کتابخانه های شهرستان آبیک تصریح کرد: در این ایام با وجود تعطیلی فیزیکی کتابخانه ها نشست کتابخوان های مجازی توسط کتابداران برگزار شد و متناسب با ایام و مناسبت ها با حضور تخصصی کتابداران با معرفی کتب مرتبط ، به تولید محتوا در فضای مجازی پرداخته شد. به طور مثال در هفته دفاع مقدس، رزمندگان کتابخوان در اداره کتابخانه ها حضور پیدا کردند و با معرفی کتاب و خاطره گویی برنامه های مختلفی را برگزار کردند وهمچنین در این ایام نمایشگاه کتاب مجازی،معرفی کتاب توسط اعضا در قالب فیلم و صوت، تهیه کلیپ های معرفی کتاب( نماهنگ های مناسبتی) مسابقات کتابخوانی و حتی برنامه های متناسب با ایام محرم مداحی برگزار شد.
رئیس اداره کتابخانه های شهرستان آبیک تصریح کرد: برگزاری محفل های ادبی مجازی به مناسبت بزرگداشت روز ادب فارسی، که به صورت مجازی برگزار شد از مهم ترین برنامه های ما بود و خوشحالیم که در این ایام اعضا نیز همراهی خوبی با ما داشتند.
حیدری افزود: مسابقه نقاشی کرونا را شکست میدهیم  نیز که به صورت سراسری برگزار شد که در مجموع 19 برنده از استان قزوین 9 نفر از شهرستان آبیک بودند و در مسابقات دیگر نیز شهروندان شهرستان آبیک مشارکت فعالی داشتند.
وی خاطرنشان کرد: در ایام عید قربان، عید غدیر، هفته دفاع مقدس و محرم و صفرو بازگشت شهید مدافع حرم برنامه های مناسبتی خوبی برگزار شد.

 
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.