فهرست

شهرستان آبيك

به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آبیک صورت گرفت؛ اقدامات موثر، ترویج و توسعه کتاب و کتابخوانی به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، با هدف ترویج و توسعه فرهنگ کتابخوانی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آبیک اقدامات و فعالیت های متنوعی را انجام داده است.
 
اهدای بیش از 500 جلد کتاب به کتابخانه های عمومی شهرستان آبیک

دو خیر فرهیخته آبیکی با هدف ترویج فرهنگ اهدای کتاب و غنی سازی منابع کتابخانه ها، 500 جلد کتاب به کتابخانه های عمومی این شهرستان اهدا کردند.
رمضان حیدری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آبیک، ضمن تقدیر از این عمل شایسته و فرهنگی اظهار داشت: اهدا و وقف کتاب با الهام گیری از سنت زیبای وقف می تواند کمک مهمی به گسترش فرهنگ کتاب خوانی و همچنین توسعه و تجهیز کتابخانه ها با منابع بیشتر و روزآمد باشد.
وی بیان کرد: کتاب‌های اهدایی غالبا در موضوعات متنوع علمی، آموزشی، ادبی، ادبیات مقاومت، فرهنگی، دینی و اجتماعی است. این منابع پس از تائید توسط کارشناس مربوطه بر اساس نیاز به کتابخانه های سطح شهرستان ارسال می شود که اعضا و علاقمندان بتوانند از آن ها استفاده کنند.

افتتاح ایستگاه مطالعه چنددقیقه ای در اداره صنعت،معدن،تجارت شهرستان آبیک

رمضان حیدری رئیس اداره کتابخانه های شهرستان آبیک با حضور در اداره صنعت،معدن،تجارت شهرستان آبیک  با هادی احمدی، رئیس اداره صنعت معدن، تجارت شهرستان آبیک دیدار و گفتگو کرد.
حیدری ضمن تبریک بمناسبت فرارسیدن روز صنعت ومعدن از تلاشهای تمامی صنعتگران و تلاشگران عرصه تولید و کارآفرینی تقدیر و تشکر نمود و افزود:  زحمات مدیران عرصه تولید که زمینه رشد و بالندگی تولید داخلی را با حمایت و پشتیبانیها و مانع زدایی ها فراهم میاورند ارزشمند و قابل ستایش است.
دراین دیدار ایستگاه مطالعه چنددقیقه ای در اداره صمت جهت استفاده کارمندان و مدیران شرکتها و مراجعین افتتاح و به بهره برداری رسید.

دیدار با رئیس دادگستری شهرستان آبیک بمناسبت فرارسیدن هفته قوه قضاییه 

رمضان حیدری رئیس اداره کتابخانه های شهرستان آبیک با حضور در دادگستری شهرستان آبیک با داوود قلعه قوند، رئیس دادگستری شهرستان آبیک دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار حیدری ضمن تبریک فرارسیدن هفته قوه قضائیه و گرامیداشت یاد و خاطره شهید دکتر بهشتی و شهدای قوه قضائیه از همراهی داوود قلعه قوند در راه اندازی ایستگاه مطالعه در دادگستری قدردانی نمود و پیگیری و اجرای طرح خرید کتاب بجای حبس را با استفاده از ظرفیتهای قانونی برای تامین منابع کتابخانه های عمومی شهرستان درخواست کرد.
قلعه قوند ترویج فرهنگ کتابخوانی و گسترش فضاهای کتابخانه ای را عامل بازدارنده و کاهش جرم، جرایم و بزهکاری دانست و اظهار داشت: درخصوص موضوع اجرای حکم خرید کتاب جایگزین حبس از تمام ظرفیتها وراهکارهای قانونی استفاده خواهیم کرد.