به یاد شهدا
1398/9/26 سه‌شنبه فرازی از زندگی «شهید علیرضا جوادی»

شهید علیرضا جوادی، بیست و پنجم شهریور ۱۳۴۵ در شهر قزوین به دنیا آمد، پدرش صادق و مادرش محبوبه نام داشت و دانش‌آموز چهارم متوسطه در رشته تجربی بود. این شهید بزرگوار از سوی بسیج در جبهه حضور یافت، چهارم دی ۱۳۶۵ در ام‌الرصاص عراق به شهادت رسید، پیکرش مدت‌ها در منطقه برجا ماند و سال۱۳۷۶ پس از تفحص در گلزار شهدای زادگاهش به خاک سپرده شد.

متن وصیت‌نامه‌ای را که از این شهید والامقام به یادگار مانده است، در ادامه می‌خوانید:

پس از درود و سلام بر رسول اکرم(ص) و آل اطهرش، توفیقات شما خانواده عزیز را از درگاه عظیم باری تعالی خواستارم. از وصی خود می‌خواهم هر گونه اعلامیه‌ای که برای مجالس «سوم، پنجم، هفتم و...» اینجانب چاپ کرده‌اند، لطفاً عین جمله ذیل را در آن با خط مشخص درج نمایند: «عاجزانه از کلیه کسانی که بر گردن اینجانب حقی دارند تقاضامندم که یا رضایت دهند و یا اینکه هر چه سریعتر آن را از خانواده اینجانب مطالبه نمایند؛ از شما طلب دعای خیر می‌نمایم. علیرضا جوادی».

 و از شما خانواده عزیز نیز خواستارم که این حقوق را هر چه سریعتر در صورت طلب به طالب بپردازند. شما را وصیت می‌کنم به نظم در امور؛ لحظه لحظه زندگی خود را محاسبه کنید و در جهت خیر و صلاح به کار گیرید.

عُمر، سرمایه‌ای است که به دروغ گفته‌اند طلا است!

عُمر، سرمایه‌ای است که به دروغ گفته‌اند طلا است! طلا اگر از دست برود، مجدداً به دست می‌آید؛ ولی عُمر هرگز! عُمر از نظر گذشتن، چون آب جوی می‌ماند و از نظر ارزش به ارزش انسانیت انسان است.

آیا ارزش انسانیت انسان را همین نمی‌تواند بس باشد که تمام مسایل جهان فقط به فقط برای اوست؟ اگر کسی مال می‌خواهد به اشتباه انسانیت را در آن می‌داند؛ ولی تنها چیزی که هیچ‌کس در آن اشتباه نکرده و نمی‌کند این است که انسانیت می‌خواهد و این برای ارزش انسانیت بس که مجمع تمام حیات برای انسانیت است. 

حرکت به سوی خداوند را با نظم و جدیت به سرعت بپیمائید

پس حال که ارزش زمان، برای ارزش انسانیت شد، دیگر برای زمان قلم به نوشتار نمی‌رانیم؛ حال چرا چنین است؟ زیرا اگر انسانی یک لحظه به اخلاص بگوید «لا اله الا الله»، راه تکامل را که بی‌نهایت است، به نصف پیموده است.

 پس یک لحظه می‌تواند نصف بی‌نهایت تکامل را به مخلصین برساند. پس قدر زمان را بدانید. حرکت الی‌الله را با نظم، مراقبت و جدیت به سرعت بپیمائید. یک قدم به خدا نزدیک شوید که خداوند ده قدم به شما نزدیک می‌شود و در این راه وسایل بسیار است.

به اولیای خدا توسل بجوئید

شما را وصیت می‌کنم به توسل مُجدّانه به اولیای خداوند تبارک و تعالی چهارده دستگیره محکم برای حرکت به سوی خدا داریم که هر کدام را بگیرید، حرکت‌تان را هدایت می‌کند و سرعت می‌بخشد. چهارده معصوم داریم که اگر نه منظومه شمسی که همه آنچه را که موجود است، تحت حکومت بگیرید، به اندازه یک لحظه با آنها بودن، لذت و ارزش ندارد.

شما را وصیت می‌کنم به مائده‌ای که خداوند از آسمان فرستاد و تاکنون در میان مسلمین باقی است، از این سفره برای آخرت مائده‌ای بی‌حد برگیرید.

 آیا کسی اگر به شما سفره‌ای نشان دهد که در آن توشه عُمر به طور بسیار ارزان در آن موجود باشد و به شما بگوید این سفره یکی از غذاهایش برای یک عمر بی نهایت کفایت می‌کند، شما حاضر نیستید از آن مجاناً توشه‌ای بگیرید؟ حتماً خواهید گفت: آری!

برای سفر آخرت توشه برگیرید و لجاجت نکنید! 

پس بدانید شما مجبور به سفر آخرت هستید؛ پس توشه برگیرید و لجاجت نکنید! آری! سفره‌ای چون قرآن با رنگین‌ترین طعام‌ها و خوشبوترین عطرها و منورترین تجلیات را در اختیار دارید. کوله بار آخرت خود را مجاناً پُر سازید.

قرآن سفرهای است پهن و پُر از مائده و توشه. پس برای آخرت که سفری است اجباری توشه‌ای بگیرید. حافظ قرآن باشید؛ نهج البلاغه را عمل کنید و بشوید نهج البلاغه مجسم. بگذارید اگر روزی انسانی خواست سنت پیامبر (ص) را مطالعه کند، به جای مطالعه کتاب، اعمال شما را مطالعه کند. 

در تقویت دولت جمهوری اسلامی ایران تلاش کنید 

شما را وصیت می‌کنم به تقویت دولت جمهوری اسلامی ایران که اگر این دولت تقویت شود، می‌شود حکومت اسلامی و آن را به صاحب‌الامر(عج) خواهید سپرد. 

اگر این دولت تضعیف شود، حکومت حضرت مهدی (عج) تضعیف شده است و این مخالفت با امام زمان(عج) و تضعیف عدالت است. با اعمال حق خود با اجرای احکام قرآن و با تبعیت از قانون اساسی کشور که چیزی بیش از قرآن نیست، این دولت را محکم کنید. 

منبع: بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین

        نشانی: قزوین - بلوار مدرس - جنب نیروی انتظامی - اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین کد پستی 13137-34156 تلفن: 33243767 - 33243768 -028     فاکس : 33243766 - 028
 
 .Copyright © 2015 www.qazvinpl.ir. All rights reserved