فهرست

فراخوان

اخبار برگزيده

با تجلیل از دو شاعر برجسته استان قزوین برگزار می شود:

ویژه برنامه راویان بالندگی

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، پیرو استمرار فعالیت های ادبی در سال جاری و برگزاری برنامه‌ها و جلسات ارزشمند فرهنگی و آموزشی محافل ادبی کشور، همزمان با چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب همراه با شعار «انقلاب اسلامی، بالنده و مقتدر، چون کوه استوار» آیین تجلیل ملی از شاعران و فعالان شعر انقلاب اسلامی با عنوان «راویان بالندگی» در استان‌ قزوین برگزار می‌شود.
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان قزوین اظهار داشت:  دهه فجر هر ساله یادآور تلاش ها و از جان گذشتگی های افرادی است که برای آزادی ملت و رسیدن به استقلال از هیچ تلاشی فروگذار نکردند.
محمد بیگی گفت: در کنار رشادت های انجام شده، نقش برخی از افراد در تصویر و ماندگار شدن روزهای انقلاب بسیار پررنگ و حائز اهمیت است، چنانچه مقام معظم رهبری نیز یکی از وظایف شعر را زنده نگه داشتن وقایع مهمی که در جهان رخ می دهد عنوان نموده اند، وقایعی که بسیاری، سعی در محو کردن آن از یاد و خاطره مردم داشته اند باید به وسیله شعر زنده بماند
وی ادامه داد: شاعران، نویسندگان و هنرمندانی که بخشی از آثار و تولیدات خود را به ماندگار کردن وقایع انقلاب و حفظ این میراث ارزشمند برای آیندگان پرداختند، در این زمینه بسیار اثر گذار بودند.
محمد بیگی اظهار داشت: ایام اله دهه فجر می‌تواند زمان مناسبی برای یاد آوری از این هنرمندان باشد که نهاد کتابخانه‌های عمومی کشوربا برگزاری جلسات راویان بالندگی در این زمینه گام نهاده است.
 محمدبیگی گفت: جلسه تجلیل از شاعران فعال  در بخش انقلاب و رویدادهای مرتبط با آن دراستان قزوین نیز به صورت مجازی در تاریخ ۲۷ بهمن ماه برگزار می شود و در آن از شاعران برجسته استان آقای اسماعیل سکاک، شاعر آئینی و آقای محمد علی حضرتی ها، پژوهشگر و شاعر قزوینی تقدیر به عمل خواهد آمد.
علاقمندان میتوانند در روز دوشنبه 27 بهمن ماه راس ساعت 10 صبح با مراجعه به لینک ذیل و انتخاب گزینه میهمان در این نشست شرکت نمایند.
https://www.skyroom.online/ch/nahaad/qazvinpl