فهرست

فراخوان

اخبار برگزيده

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان:

اینترنت وای‌فای رایگان در کتابخانه‌های عمومی قزوین راه‌اندازی شد

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی قزوین از راه‌اندازی ارائه خدمات اینترنت وای‌فای رایگان در کتابخانه‌های عمومی استان خبر داد و افزود: این امکان در راستای تحقق شعار سال ( تولید، پشتیبانی و مانع زدایی ها ) و خدمات رسانی بهینه به اعضای کتابخانه عمومی سراسر استان فراهم شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، فاطمه محمدبیگی تجهیز کتابخانه‌ها به خدمات اینترنتی را از دیگر اقدامات انجام شده اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین دانست.
وی با بیان اینکه خدمات در این زمینه به صورت رایگان ارائه خواهد شد، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی های صورت‌گرفته از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور برای تجهیز کتابخانه‌های کشور به وای فای رایگان، صددرصد کتابخانه عمومی استان قزوین در سال 1400 به وای‌فای رایگان مجهز شده اند.
محمدبیگی اظهار داشت:  در این راستا تجهیزات سخت‌افزاری و زیرساختی در کتابخانه های عمومی استان فراهم گردید و سپس این امکان برای استفاده اعضای کتابخانه‌های عمومی و در راستای تسهیل دسترسی به منابع اطلاعاتی و پژوهشی فراهم شد.
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان افزود: این خدمت با هدف استانداردسازی کتابخانه‌های عمومی استان و تسهیل دسترسی اعضا و پژوهشگران به منابع اطلاعات علمی و پژوهشی صورت‌گرفته است.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همچنین از حمایت شرکت مخابرات استان قزوین به دلیل تأمین زیرساخت مطلوب برای اجرای موفق این طرح، قدردانی کرد و گفت امید است با حمایت های بیشتر شرکت مخابرات استان بتوانیم همواره شاهد گسترش و ارتقاء این خدمت در استان باشیم. 
شایان‌ذکر است دسترسی به پایگاه‌های اطلاعات علمی و خدمات مرجع مجازی نیز پیشتر در کتابخانه‌های عمومی  منتخب استان فراهم‌ شده بود.