فهرست

فراخوان

اخبار برگزيده

امام جمعه بوئین زهرا مطرح کرد؛

کتابخانه ها از ارکان مهم رشد و توسعه فرهنگی هر جامعه هستند

امام جمعه بوئین زهرا در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اظهار داشت: کتابخانه ها از ارکان مهم رشد و توسعه فرهنگی هر جامعه هستند.
به گزارش روابط عمومی اداره ‌کل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین، فاطمه محمدبیگی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان به همراه هادی روحی زهرایی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بوئین زهرا با حجت‌الاسلام والمسلمین اسدالله رضوانی، امام جمعه شهر بوئین زهرا دیدار و گفتگو کرد.
امام جمعه بوئین زهرا در این جلسه ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان از حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین و رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تقدیر و تشکر کرد.
وی اظهار داشت: کتابخانه ها از ارکان مهم رشد و توسعه فرهنگی هر جامعه هستند و هیچ مقوله‌ای و هیچ وسیله‌ای جای کتاب را نمی‌گیرد.
وی  با بیان اینکه  یکی از وظایف و رسالت های مهم و تاثیرگذار متولیان فرهنگی شهرستان ترویج و توسعه فرهنگ کتابخوانی و تسهیل امر مطالعه برای علاقمندان می باشد بر ضرورت توسعه فرهنگ مطالعه در جامعه تاکید کرد .
امام جمعه شهر بوئین زهرا با اشاره به اهمیت مطالعه در دین مبین اسلام گفت : دین، فرهنگ و تاریخ ما همواره الفتی دیرینه و همیشگی با کتاب و کتابخوانی داشته است و مصداق بارز آن معجزه پیامبر گرامی اسلام ، قرآن کریم است.
همچنین در این نشست فاطمه محمدبیگی  ضمن تبریک ماه مبارک رمضان با اشاره به لزوم توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، اظهار داشت: کتاب و کتابخوانی از جمله نیازهای ضروری جامعه امروز است.
محمدبیگی در این نشست ضمن تشکر از همراهی و حمایت های امام جمعه شهرستان در ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی به ضرورت استفاده از ظرفیت مساجد و اماکن مقدسه در این راستا  اشاره  و عنوان کرد:  یکی از معیارهای پیشرفت هر جامعه، میزان مطالعه افراد آن جامعه است و با توجه به شرایط  موجود ناشی از کرونا برنامه ریزی در جهت بهره مندی از فرصت های موجود از جمله فضای مجازی و اجرای برنامه های متعدد فرهنگی از جمله نشست های کتاب خوان، نقد، معرفی و رونمایی کتاب، کارگاه های آموزشی و برگزاری جشنواره های کتابخوانی در این فضا صورت گرفته و در حال انجام است. 
وی در ادامه به سنت حسنه وقف کتاب و نقش موثر ائمه جماعات در ترویج این سنت اشاره کرد. 
محمدبیگی در پایان اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم قدم‌های موثری در جهت ارتقای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و ارتقاء سطح آگاهی جامعه و توسعه فضای کتابخانه ای برداریم.
در ادامه این نشست هادی روحی زهرایی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بوئین زهرا نیز به ارائه گزارشی از فعالیت های صورت گرفته در سطح کتابخانه های شهرستان و برنامه های تدوین شده در سال 1400در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب پرداخت.
عكس های مرتبط :