فهرست

فراخوان

مسابقه کتابخوانی در عصمت

اخبار برگزيده

به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین؛

کارگاه آموزشی معرفی و مرور کتاب برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، کارگاه آموزشی معرفی و مرور کتاب با حضور حسن لطفی، نویسنده و مدرس ادبیات و سینما؛ با اجرای محسن جلیلوند در اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین برگزار شد.
حسن لطفی نویسنده و مدرس ادبیات و سینما در این جلسه اظهار داشت: معرفی و مرور کتاب به عنوان یکی از شیوه های اصلی برای ترویج کتاب و کتابخوانی در سال های گذشته بسیار مد نظر قرار گرفته است.
این پژوهشگر تصریح کرد: مرور نویس باید مدام تجربه‌ی کتاب‌خوانی، تجربه‌ی مرورخوانی و تجربه‌ی مرورنویسی داشته باشد و چه بسا کتابداران می توانند بهترین مرورنویسان کتاب باشند.
وی افزود: بدون ترديد، کتابداران موجه‌ترين افراد براي آموزش سواد اطلاعاتي به شمار مي‌روند. کتابداران دارای دانش عمومی هستند بنابراين، آن‌ها مي‌دانند چه تحولاتي در محيط اطلاعاتي رخ داده و استفاده کنندگان به چه نياز دارند. آن‌ها بر اساس تجربه و پژوهش دريافته اند که چه کساني به چه نوع آموزشي نياز دارند و چه شيوه‌ها و ابزارهايي براي آموزش افراد مختلف مناسب‌تر است. 
 لطفی ادامه داد: تلاش ما این است که کتابداران در مرحله نخست خود عاشق کتاب باشند و در مرحله بعدی برای برگزاری جلسات مرور کتاب، با این نگاه وارد میدان شوند که باید کاری عاشقانه و اثری دقیق از کتاب تهیه شود و توجه کنیم که مرور کتاب متمرکز بر سایت های مختلف نباشد.
این نویسنده افزود: شاید آخرین کلام ما در این جلسه باید نخستین کلام ما باشد؛ این که کتابدار باید عاشقی کردن با کتاب را بیاموزد و به کتابخوانان این نگاه ویژه را منعکس کند و قطعا با این دیدگاه اتفاقات خوبی در حوزه کتاب و کتابخوانی در کشور رخ خواهد داد.
عكس های مرتبط :