فهرست

اخبار برگزيده

مدیرعامل تعاونی ناشران استان قزوین:

رویکرد نهاد کتابخانه‌ها منجر به تالیف آثار فاخر و متنوع در حوزه رضوی خواهد شد

مصطفی حامدی‌فر، مدیرعامل تعاونی ناشران استان گفت: حمایت دامنه‌دار نهاد کتابخانه‌ها از مولفان و ناشران استانی در جشنواره کتابخوانی رضوی، رویداد امیدوارکننده‌ای است که موجب تالیف آثار فاخر و متنوع دینی به ویژه ادبیات رضوی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین، حامدی‌فر با اشاره به روند برگزاری جشنواره رضوی در سال‌های گذشته اعلام داشت: در دوره‌های پیشین، مجموعه اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشی‌های استانی از طریق اطلاع‌رسانی و در اختیار قرار دادن فرم‌های مسابقات کتابخوانی به همکاری با اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین اقدام کرده بودند.

مولفان و ناشران استانی در جریان برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی هستند
وی به افزوده شدن بخش ناشران در جشنواره رضوی اشاره کرد و افزود: از زمانی که در جریان فراخوان جدید جشنواره و اختصاص بخش ویژه ناشران جهت تولید و حمایت از آثار مولفان و ناشران قرار گرفتیم، اطلاع‌رسانی مناسبی با ناشران و مولفان صورت پذیرفت و نحوه شرکت و حمایت نهاد کتابخانه‌ها از طریق کانال‌های خبری، اعلام گردید.
مدیرعامل تعاونی ناشران استان از تمایل به مشارکت در این بخش جشنواره خبر داد و بیان داشت: برخی ناشران و مولفان از شرایط شرکت در مسابقه آگاه و مترصد نگارش کتبی با موضوعات مرتبط هستند.

وی در پایان اظهار داشت: در نظرگیری این حمایت‌ها می‌تواند به تالیف کتب موثق و فاخر در زمینه فرهنگ رضوی منجر و به تعمیق شور و شعور دینی در جامعه یاری رساند.