فهرست

اخبار برگزيده

با مشارکت در جشنواره کتابخوانی رضوی صورت می‌گیرد؛

صدور گواهینامه آموزشی برای کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین اعلام داشت: با موافقت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قزوین مقرر گردید به کارمندان دستگاه‌های اجرایی که جزو مشارکت کنندگان در جشنواره رضوی باشند، معادل 8 ساعت آموزشی اختصاص و برای قشر مذکور گواهینامه آموزشی صادر گردد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی قزوین، فاطمه محمدبیگی در گفتگویی ضمن اشاره به روند برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی افزود: این جشنواره در سال‌های گذشته با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی و شناساندن فرهنگ رضوی و بهره‌مندی از سیره پاک ائمه اطهار به ویژه هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت علی ابن موسی الرضا (ع) از طریق مطالعه سیره ایشان در سطح کتابخانه‌های عمومی برگزار شده است.
وی به روند برگزاری یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در سال‌جاری اشاره کرد و افزود: یازدهمین دوره این جشنواره در سال 1400 با برگزاری در گروه‌های سنی مختلف و در نظرگیری بخش‌های متنوع و جذاب و راه‌اندازی پویش‌های کتابخوانی ویژه فرهنگ رضوی و مهدوی در حال انجام است.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین ضمن اشاره به اقدامات گسترده این اداره کل در جشنواره رضوی، بیان داشت: استفاده از کلیه ظرفیت‌های موجود در استان قزوین اعم از اطلاع‌رسانی و جلب مشارکت حداکثری و معرفی جشنواره در دستور کار قرار گرفته است و اتفاق ویژه در این راستا تعامل با واحد آموزش و پژوهش‌های آینده نگر سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بود که در نهایت به صدور گواهینامه آموزشی برای کارکنان و کارمندان دستگاه‌های اجرایی استان انجامید که در روند برگزاری جشنواره مشارکت داشته باشند.
محمدبیگی ضمن درخواست همراهی و مشارکت کلیه دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی و علاقه‌مندان به فرهنگ اهل بیت (ع) در استان، اظهار داشت: استقبال شایسته و حداکثری از فراخوان یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین جشنواره کتابخوانی کشور، منجر به افزایش سرانه مطالعه و ترویج کتاب و کتابخوانی خواهد گردید و بار دیگر ثابت خواهد ساخت می‌توان از فضای مجازی و بستر الکترونیک در راستای اهداف الهی استفاده مناسبی کرد.

گفتنی است یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در دو بخش فردی و خانوادگی در بستر الکترونیک با ارائه شش عنوان کتاب برای سه گروه کودک، نوجوان و بزرگسال تا آبان ماه سال ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.
علاقمندان می‌توانند با مطالعه منابع مرتبط، در قالب‌های نقاشی، پویش کتاب، داستان کوتاه، شعرسرایی، قصه گویی، موشن‌گرافی، فیلم کوتاه، انیمیشن، خط نوشته، پوستر و نیز انتشار منابع مرتبط با موضوع جشنواره، تهیه و به صورت الکترونیکی در سامانه مسابقات الکترونیکی کتابخوانی به نشانی www.samakpl.ir در جشنواره شرکت کنند.