فهرست

اخبار برگزيده

طی پیامی انجام شد؛

تبریک مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین به مناسبت هفته کتاب

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین با ارسال پیامی آغاز بیست و نهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی  اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، فاطمه محمدبیگی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین با ارسال پیامی آغاز بیست و نهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفت. متن پیام به شرح ذیل است: 
 

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
ن وَالْقَلَمِ وَمَا یَسْطُرُونَ

 

کتاب، ابزار مناسبی برای جلوه جمال فرهنگ ایرانی اسلامی است که از پرتو آن می توانیم شکوفایی، سرسبزی و بالندگی فرهنگ را به نظاره بنشینیم و خودمان را برای رشد و تعالی آماده کنیم.

در واقع مطالعه کتاب و کتابخوانی از دغدغه‌های اصلی رهبر معظم انقلاب و ضرورت جامعه امروزی است که ترویج، تقویت و اشاعه آن نیازمند عزم ملی و مستلزم الگوپذیری از بزرگان دین است که این امر مهم همراهی و مشارکت تمامی نهادها و دستگاه های اجرایی را می‌طلبد.

 

کتاب، محصول تجربیات بشری، ایده ها و تراوش های ذهنی و اندیشه های دراز مدت انسان هایی است که در دوران گذشته زیسته اند و ما با مطالعه کتاب ها می توانیم خود را با اندیشه ها، طرز تفکر و سبک زندگی آن ها همراه سازیم.
 

امروزه در دنیای اینترنت و رسانه‌های مجازی که به‌سادگی در دسترس همه قرار دارد، همچنان لذت مطالعه صفحات یک کتاب خوب جایگاه خود را حفظ کرده و مسلماً سهم یک کتاب خوب در انتقال دانش و آموزه ها به مراتب بسیار ماندگار تر و موثرتر خواهد بود.
 

اینجانب فرارسیدن ۲۴ آبان ماه سالروز بزرگداشت علامه گرانقدر حضرت آیت الله طباطبایی را خدمت فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی به ویژه کتابداران عزیز کتابخانه های عمومی و همه تلاشگران عرصه قلم، کتاب و کتابت در ایران اسلامی و مردم فرهنگ دوست قزوین تبریک عرض کرده و از خداوند متعال عالی ترین توفیقات را مسئلت دارم.
 

 فاطمه محمدبیگی
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین