فهرست

اخبار برگزيده

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در بازدید از غرفه نهاد:

نسل آینده اصحاب فرهنگ کشور از کتابخانه‌های عمومی رشد خواهند کرد

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی عصر پنج شنبه ۲۸ اردیبهشت ماه در نهمین روز از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از غرفه نهاد کتابخانه های عمومی کشور بازدید کرد و در جریان تازه ترین فعالیت ها و اقدامات انجام شده در کتابخانه های عمومی سراسر کشور قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، غلام‌علی حداد عادل، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در نهمین روز از سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با حضور در غرفه نهاد در جریان تازه‌ترین اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور قرار گرفت.

رئیس بنیاد سعدی در حاشیه این بازدید با ابراز رضایت از فعالیت‌های ثمربخش نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در حوزه کتاب و کتابخوانی، از محافل ادبی نهاد به عنوان یکی از اقدامات مؤثر نهاد در حوزه فرهنگ نام برد و گفت: از ۳، ۴ سال پیش که محافل ادبی در نهاد شکل گرفت در جریان قرار داشتم و از فعالیت‌های مؤثر آن مطلع بودم. با حضور خانم نغمه مستشار نظامی که شاعر و ادیب درجه‌اولی است خیالمان راحت است و این کار خوب و بادقت پیش خواهد رفت.

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی رشد فعالیت‌های توسعه‌ای در حوزه کودک و نوجوان در نهاد را اقدامی خوب برشمرد و بدنه مدیریتی جوان و باتجربه را یکی از ویژگی‌های نهاد عنوان کرد و تصریح کرد: هر کاری که در سنین نوجوانی و برای این قشر انجام شود، ماندگار و مثمر ثمر خواهد بود. کار فرهنگی مثل پرورش درخت گردو است؛ به ثمر نشستنش سال‌ها زمان می‌برد اما ثمره‌اش بسیار خوب و ماندگار است.

حداد عادل با اشاره به جایگاه مهم نهاد در ارتقای فرهنگ کشور گفت: قطعاً کودکان و نوجوانانی که در کتابخانه‌های عمومی حضور دارند، نسل آینده متفکران، نویسندگان، هنرمندان و اصحاب فرهنگ کشور هستند. کما اینکه اصحاب فرهنگ امروز حاصل زحمات ۳۰، ۴۰ سال پیش مدیران فرهنگی کشور هستند.

نسل آینده اصحاب فرهنگ کشور از کتابخانه‌های عمومی رشد خواهند کرد/ ثمره کار برای کودکان ماندگار است

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی کارهای انجام شده در حوزه کودک کتابخانه‌های عمومی را خوب و مؤثر برشمرد و تأکید کرد: بی‌شک رونق فعالیت‌های حوزه کودکان و نوجوانان در کتابخانه‌های عمومی حاکی از تأثیرگذاری و جایگاه مؤثر آن است. توصیه‌ام این است با دلگرمی و نوآوری این فعالیت‌ها تداوم پید کند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: فعالیت نهاد کتابخانه های عمومی کشور و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نه تنها تعارضی با یکدیگر ندارد بلکه برای فرهنگ لازم و ضروری هستند.

غلام‌علی حداد عادل در بازدید از غرفه نهاد در پویش «کتاب دستت چیه!؟» شرکت کرد و با معرفی کتاب «محمدرضا پهلوی: آنطور که فکر می‌کرد آنگونه که حکومت می‌کرد» از علاقه‌مندان به مطالعه تاریخ معاصر دعوت کرد تا این کتاب را بخوانند.

نسل آینده اصحاب فرهنگ کشور از کتابخانه‌های عمومی رشد خواهند کرد/ ثمره کار برای کودکان ماندگار است

نسل آینده اصحاب فرهنگ کشور از کتابخانه‌های عمومی رشد خواهند کرد/ ثمره کار برای کودکان ماندگار است