فهرست

فراخوان

مسابقه کتابخوانی « امام در سنگر نماز »

تازه‌ترين اخبار

با هدف توسعه همکاری ها انجام شد؛

دیدار مدیران کل کتابخانه های عمومی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین با هدف توسعه همکاری ها در زمینه ترویج فرهنگ مطالعه با مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، به منظور توسعه همکاری ها در جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی، فاطمه محمدبیگی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین با رضا گروسی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان دیدار و گفتگو کرد.                  
فاطمه محمدبیگی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین ضمن ارائه مطالبی در خصوص وضعیت کتابخانه های عمومی در استان و چگونگی رفع نیاز اطلاعاتی مراجعان به کتابخانه‌های عمومی، عنوان کرد: توسعه فرهنگ کتابخوانی در جامعه نیازمند تعامل هر چه بیشتر تمام دستگاه‌ها به ویژه نهادهای فرهنگی است.   
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی قزوین عنوان کرد: ارتقا شاخص های مطالعه و کتابخوانی در جوامع با افزایش دانش و آگاهی افراد منجر به اصلاح بینش و نگرش افراد جامعه شده و میتواند یکی از عوامل دستیابی به رفاه اجتماعی باشد.                    
محمدبیگی عنوان کرد: گسترش فرهنگ کتابخوانی یکی از نیازهای اساسی جامعه است و کتاب و کتابخوانی باید در سبد کالای مصرفی همه افراد جامعه الخصوص قشر زحمت کش کارگران قرار گیرد. 
وی اظهار داشت : باید بستر مناسب برای استفاده همه اقشار مردم از کتابخانه‌های عمومی صورت پذیرد. 
محمدبیگی، با اشاره به همکاری بیشتر بین دو سازمان و با توجه به گستردگی جامعه هدف اداره کار و رفاه اجتماعی، افزود: اداره کل کتابخانه های عمومی استان آمادگی انعقاد تفاهم نامه  برای همکاری بیشتر بین دو سازمان را دارد.                         
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین در این نشست به اهمیت موضوع کتاب و فرهنگ کتابخوانی اشاره کرد و گفت:  تنها راه داشتن مردمی آگاه به مسائل جامعه  ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی میباشد و برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی باید تلاش های ویژه ای به عمل آید تا با ارتقای فرهنگ مطالعه در خانواده ها زمینه لازم برای توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و حتی صنعتی کشور فراهم شود.   
گروسی در پایان اعلام آمادگی جهت هرگونه مساعدت در زمینه ترویج و توسعه کتاب و کتابخوانی نمود.