فهرست

فراخوان

مسابقه کتابخوانی « امام در سنگر نماز »

تازه‌ترين اخبار

با هدف ارتقای شاخص های فرهنگی و هنری صورت گرفت؛

دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین با رئیس حوزه هنری استان

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین با هدف ارتقای شاخص های فرهنگی و هنری با رئیس حوزه هنری استان دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، فاطمه محمدبیگی، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان به همراه ندا امیرلو، معاون اداره کل و محمدرضا امامقلی، رئیس حوزه هنری قزوین به منظور توسعه همکاری ها با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند. 
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این جلسه ضمن تبریک انتصاب رئیس حوزه هنری و آرزوی موفقیت ایشان با اشاره به برنامه ها و فعالیت های مشترک دو اداره کل، بیان کرد: توسعه و ارتقای شاخص های فرهنگی- هنری، انجام برنامه ها و فعالیت های مشترک در زمینه ارائه طرح ها و برنامه ها به منظور ترویج و توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی از اهداف هر دو سازمان است و باید برای نیل به این هدف از ظرفیت های طرفین در پیشبرد اهداف مشترک استفاده نماییم.
محمدبیگی افزود: با استفاده از توان، استعداد و پتانسیل های موجود می توان گامهای مؤثر در زمینه های فرهنگی در سطح استان به خصوص روستاها و مناطق کمتر برخوردار برداشت.
محمد بیگی ادامه داد: در برخی از کتابخانه های عمومی در مناطق استان اعضای فعال با استعداد های بالقوه ای حضور میابند، در صورتی که بتوان بصورت هدفمند و با استفاده از ظرفیت حوزه هنری مورد آموزش های تخصصی قرار گیرند، قطعا سرمایه های اجتماعی ارزشمندی برای استان و کشور خواهند بود.
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان توجه ویژه به حوزه فرهنگ را مهم دانست و گفت: کتابخانه های عمومی یکی از ارکان مهم در حوزه فرهنگ هستند که می توانند در توسعه پایدار بسیار اثرگذار باشند.
رئیس حوزه هنری نیز در این دیدار با اشاره به برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه های عمومی در شرایط خاص کرونایی کشور از کتابخانه های عمومی به عنوان پیشرو در ارتقا فرهنگ عمومی یاد کرد.
وی تصریح کرد: امیدواریم این همکاری بتواند در زمینه رشد و توسعه فرهنگی و انجام فعالیت های هدفمند، با برنامه‌ریزی های کارشناسانه و تاثیرگذار موثر واقع شود.
امامقلی اظهار داشت: کتابخانه ها علاوه بر امانت کتاب به مراکزی فرهنگی و آموزشی برای شرکت در برنامه های متنوع تبدیل شده اند و همین امر سبب شده است تا حوزه هنری بتواند از این ظرفیت استفاده کرده و نخبگان هنری  فرهنگی را از درون کتابخانه های عمومی شناسایی نماید .
عكس های مرتبط :