فهرست

فراخوان

مسابقه کتابخوانی « امام در سنگر نماز »

تازه‌ترين اخبار

با هدف بررسی وضعیت کتابخانه مشارکتی انجام شد؛

بازدید مدیرکل کتابخانه های عمومی قزوین از کتابخانه مشارکتی زندان مرکزی

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین با هدف بررسی وضعیت کتابخانه از کتابخانه مشارکتی  زندان مرکزی بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی استان قزوین، فاطمه محمدبیگی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین با همراهی ندا امیرلو، معاون اداره کل و اکبر عبدالهی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قزوین و با هدف بررسی وضعیت و رفع مشکلات کتابخانه مشارکتی، از کتابخانه زندان مرکزی استان قزوین بازدید کرد.
 مدیرکل کتابخانه های عمومی استان  در این بازدید تعلیم و تربیت را وظیفه ای همگانی برشمرد و اظهار داشت: دستگاه های اجرایی و فرهنگی استان می بایست در برنامه های اصلاحی و تربیتی سازمان زندان ها مشارکت جدی داشته باشند و در همین راستا اداره کل کتابخانه های عمومی استان آمادگی دارد تا با ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، برگزاری مسابقات فرهنگی، کارگاههای آموزشی و افزایش سطح آگاهی و معلومات در فرآیند اصلاح و تربیت مددجویان و زندانیان این سازمان تأثیرگذار باشد .
محمد بیگی اظهار داشت: تقویت کتابخانه‌های عمومی به عنوان محیط‌های علمی و آموزشی می‌تواند نقش بسیار مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی داشته باشد.
وی ادامه داد: افزایش بسیاری از معضلات اجتماعی از جمله بزهکاری ها،  نتیجه دوری جامعه از کتاب و مطالعه است و می توان با ترویج بیشتر فرهنگ کتابخوانی در جامعه برای رفع و کاهش آنها اقدام کرد.
وی گفت: ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی موجب می شود تا نسل آینده جامعه اندیشمند و متفکر بار آمده و از آسیب، جرم دوری نمایند.
محمدبیگی اظهار داشت: مددجویان می بایست با توجه به اوقات فراغت مطالعات هدفمند و متناسب با نیازشان را انجام دهند و خوشبختانه شاهد هستیم همکاران فرهنگی و مسئولین زندان نیز تمام تلاش خود را در جهت ارتقا ء سطح فعالیتهای کتاب و کتابخوانی مبذول می دارند.
محمد بیگی  در پایان اظهار امیدواری کرد تا با ترویج فرهنگ مطالعه و افزایش آگاهی در بین افراد جامعه شاهد کاهش آسیب های اجتماعی و کاهش ورودی به زندان ها در سطح کشور و استان باشیم.
عباس رمضانی  رئیس اداره زندان استان قزوین در این بازدید ، از توجه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان به امر کتاب و کتابخوانی در بین همه اقشار جامعه به ویژه زندانیان برای ایجاد جامعه ای سالم تشکر و قدردانی کرد .
ایشان ضمن قدردانی از همکاری مدیر و کارکنان اداره کتابخانه های استان ، خواهان تجهیز و به روزرسانی منابع کتاب کتابخانه جهت استفاده مددجویان و کارکنان و همچنین بازدید دوره ای کارشناسان آن مجموعه جهت آموزش کتابداران گردید .
عكس های مرتبط :