فهرست

فراخوان

مسابقه کتابخوانی

تازه‌ترين اخبار

با حضور مدیر کل کتابخانه های عمومی استان قزوین؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهر شریفیه برگزار شد

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهر شریفیه با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان، با حضور فاطمه محمدبیگی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ سید تقی فلاح امینی، شهردار شریفیه؛ احمد قدوسیان، رئیس شورای شهر شریفیه و جمعی از اعضا، برگزار شد.
سعید محمدخانی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان البرز ضمن قرائت دستور کار جلسه به ارائه گزارشی از اجرای مصوبات جلسه قبلی انجمن پرداخت و افزود: در یک سال اخیر که درگیر ویروس کرونا بودیم به همت کتابداران فعالیت کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی تعطیل نشد و حتی با استفاده از فضای مجازی روند روبه رشد هم داشته است. 
فاطمه محمدبیگی در ادامه به اهمیت برگزاری برنامه های فرهنگی در حوزه کتاب و کتابخوانی و تاثیر آن در رشد شاخص های فرهنگی اشاره کرد و گفت: برگزاری منظم جلسات انجمن با حضور دستگاه‌های فرهنگی می‌تواند تاثیر مثبتی در رشد و اعتلای کتابخانه های عمومی و همچنین افزایش سرانه مطالعه مفید داشته باشد.
محمد بیگی در این دیدار به خدمات نوین ارائه شده در کتابخانه های عمومی اشاره و بیان کرد: در شرایط کرونا و با وجود تعطیلی مقطعی کتابخانه ها علاوه بر گسترش فعالیتهای فرهنگی در فضای مجازی خدمات مرجع مجازی و دسترسی به پایگاه  های اطلاعات علمی نیز برای کاربران کتابخانه های عمومی فراهم شد.
وی ضمن تشکر از زحمات حسین هاشمی، شهردار اسبق شریفیه از نگاه فرهنگی شهردار جدید و اهتمام ایشان به تکمیل پروژه کتابخانه این شهر تقدیرو تشکر کرد .
سید تقی فلاح امینی، شهردار شریفیه نیز در این جلسه از اهتمام شهرداری به پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی خبر داد و گفت: شهرداری در همه حال جهت رفع مشکلات کتابخانه های عمومی آماده است.

 
عكس های مرتبط :