فهرست

فراخوان

مسابقه کتابخوانی در عصمت

تازه‌ترين اخبار

به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین؛

نشست تخصصی « انتخاب آگاهانه » برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، نشست تخصصی « انتخاب آگاهانه » با حضور محمد امیدی، استاد دانشگاه و فعال سیاسی در استان قزوین و جمع کثیری از علاقمندان برگزار شد.
«محمد امیدی» در این نشست تخصصی بیان کرد: انتخابات یکی از مسائل مهمی است که انتخاب آگاهانه و فرد اصلح از موارد مهم در این انتخابات است و مسئولیت و رسالت ما در این مشارکت سیاسی اجتماعی بسیار مهم است.
وی بیان کرد:  با توجه به برخی ازمشکلاتی که در کشور وجود دارد، باید رئیس جمهوری انتخاب کنیم که برای رفع این مسائل برنامه داشته باشد.
این استاد دانشگاه و فعال سیاسی با اشاره به شاخصه های رئیس جمهور اصلح ادامه داد: نخستین شاخص در انتخاب رئیس جمهور، ایمان است، ایمان به اسلام و جمهوری اسلامی از موضوعات مهم است و اگر رئیس جمهور مومن به اینها نباشد در مقابل نظام سلطه جهانی تسلیم می شود.
وی افزود: دومین شاخصه که رهبری هم تأکید دارند، کفایت مدیریتی است ممکن است فردی برنامه خوبی ارائه دهد ولی باید بررسی کرد که آیا کارنامه درخشانی هم دارد و این امر موضوعی است که از مدیریت فرد می توان به این نکته رسید.
امیدی اضافه کرد: شاخص دیگر در انتخاب رئیس جمهور این است که روحیه شجاعت و مقاومت در برابر دشمن داشته باشد و به منافع ملی به جای منافع حزبی و گروهی پایبند باشد.
وی گفت: ساده زیستی و عدم اشرافی گری از دیگر ملاک ها است.
امیدی با اشاره به اهمیت اقتصاد مقاومتی در رفع مشکلات حوزه اقتصاد اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی باید در رأس برنامه های رئیس جمهور آینده باشد و باید به سیاست های اقتصاد مقاومتی عمل کند.
وی خاطر نشان کرد: اگر ما فردی که اصلح است را انتخاب نکنیم، مشکلات دوچندان شده و این امر تأثیر مستقیم بر معیشت مردم می گذارد، فساد گسترش یافته و آسیب های اجتماعی افزایش می یابد و در نتیجه جامعه ای فرسوده باقی خواهد ماند.

 
عكس های مرتبط :