فهرست

فراخوان

مسابقه کتابخوانی در عصمت

تازه‌ترين اخبار

در حاشیه افتتاح خانه فرهنگ آبیک صورت گرفت؛

بازدید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر انجمن کتابخانه های عمومی استان قزوین از کتابخانه امام محمد باقر (ع)

به ‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین در حاشیه افتتاح خانه فرهنگ آبیک و با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان؛ فرماندار شهرستان آبیک و رؤسای ادارات کتابخانه‌های عمومی و ارشاد شهرستان آبیک از کتابخانه عمومی امام محمد باقر (ع ) بازدید شد.  
فاطمه محمدبیگی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین در این مراسم عنوان کرد: کابخانه های عمومی و خانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی در یک خانواده و در کنار هم می باشند و وجود خانه فرهنگ در کنار مجموعه کتابخانه امام محمد باقر علیه‌السلام شهر آبیک در رشد و تعالی فرهنگ و هنر شهرستان تاثیر بسزایی خواهد گذاشت، زیرا در حال حاضر کتابخانه ها به باشگاههای فعال اجتماعی و فرهنگی تبدیل شده اند.
 وی وجود فضاهای فرهنگی را موجب حفظ هویت ملی و مذهبی جامعه عنوان کرد و افزود: کتابخانه‌ها و خانه‌های فرهنگ مکان مناسبی برای ایجاد سرمایه‌های اجتماعی و فرهنگی می‌باشند.
 وی اظهار امیدواری کرد: وجود خانه فرهنگ در مجاورت کتابخانه عمومی امام محمد باقر علیه‌السلام شهر آبیک برای مردم فرهیخته شهرستان آبیک مفید و منشاء اثر می‌باشد.
 محمدبیگی همچنین ضمن تاکید بر استفاده مناسب از ظرفیت‌های موجود فرهنگی تصریح کرد: باید تلاش شود تا بستر مناسب جهت استفاده مطلوب جوانان و نوجوانان از امکانات و مکان‌های فرهنگی بخصوص کتابخانه‌ها مهیا شود.
 در ادامه این مراسم محمدحسین اسماعیلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: با افتتاح خانه فرهنگ یک مجموعه به فضای فرهنگ و هنر شهرستان آبیک افزوده شده که در قالب نگارخانه انجمن هنرهای تجسمی می‌توانند نسبت ‌به برپایی نمایشگاه‌ها اقدام کنند از سویی پلاتوی تئاتر هم راه‌اندازی شده که مکان خوبی برای تمرینات تئاتر است و ظرفیت سی نفر و اجراهای محدودتر را دارد که هنرمندان تئاتر می‌توانند از این فضا به‌نحو احسن استفاده کنند
شهرام احمدپور فرماندار شهرستان آبیک در این مراسم گفت: در مدت سه سال خدمت در شهرستان آبیک، مسئولان حوزه فرهنگ و هنر و کتابخانه‌های عمومی مسئولانی فعال و باانگیزه بوده و هستند و در بسیاری از رشته ها یک پای ثابت برنامه ها در استان قزوین بوده‌اند و رتبه های بسیار خوبی هم کسب شده است.
فرماندار شهرستان آبیک تصریح کرد: اگر به زیرساخت‌های فرهنگی و هنری شهرستان آبیک توجه بیشتری شود این شهرستان به قطب برتر هنر تبدیل می‌شود چرا که در حال حاضر در حوزه قرآنی، خوشنویسی، موسیقی و آواز و ....چهره‌های مطرحی در شهرستان داریم که به دلیل نبود امکانات زیرساختی ناشناخته مانده‌اند و یا در تهران و ... در مسابقات کشوری شرکت و به نام استانهای دیگر حائز رتبه و مقام شده‌اند.


 
عكس های مرتبط :