فهرست

تازه‌ترين اخبار

پیام بخشدار مرکزی قزوین به جشنواره کتابخوانی رضوی؛

یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی کم نظیر برای تقویت روحیه مطالعه در جامعه است

بخشدار مرکزی قزوین در پیامی یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی را فرصتی کم نظیر برای شناخت کرامات واقعی امام رضا (ع) به جامعه، به‌ویژه نسل جوان عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین ؛ حسن شهسواری، بخشدار مرکزی قزوین ضمن دعوت از همه دستگاه ها و عموم مردم شهرستان برای مشارکت در یازدهمین جشنواره مجازی کتابخوانی رضوی، این جشنواره را فرصتی کم‌نظیر  شناخت کرامات واقعی امام رضا(ع) به جامعه، به‌ویژه نسل جوان دانست. متن پیام به شرح ذیل است:

کتاب و کتابخوانی یک ابزار اثرگذار فرهنگی است که ترویج آن از طریق، جشنواره‌ها، نشست ها و مسابقات در جهت افزایش سرانه مطالعه در کشور لازم و ضروری است. توصیه ها و رهنمودهای امام رضا(ع) و سبک و سیره رضوی منبعث از فرهنگ اسلامی است و همه نسل ها باید از این منبع عظیم دینی بهره‌مند شوند.

در این راستا یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی را به وجود آورده است که ضمن بیان ابعاد مختلف شخصیتی آن حضرت به ویژه سیره فرهنگی ایشان، به مهمترین شاخص فرهنگی جامعه ما یعنی «مطالعه مفید» و «خواندن» نیز پرداخته شود. 
از همه دستگاه‌ها و مردم فرهیخته بخش قزوین دعوت می کنم در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی که امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا با استفاده از ظرفیت فضای مجازی برگزار می شود، مشارکت فعال داشته و در راستای رشد و تعالی اخلاق و فرهنگ به عنوان زیربنای توسعه پایدار گام بردارند.