فهرست

تازه‌ترين اخبار

به ریاست معاون فرماندار شهرستان؛

جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بوئین‌زهرا برگزار شد

جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بوئین زهرا به ریاست حسین حسین‌خانی، معاون فرماندار شهرستان بویین زهرا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین، در این جلسه که پنجاه و سومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بوئین زهرا بود؛ با حضور حسین حسین‌خانی، معاون فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان، فاطمه محمدبیگی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین، هادی روحی زهرایی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان و دیگر اعضای حقوقی و حقیقی انجمن شهرستان در سالن جلسات فرمانداری بوئین‌زهرا برگزار گردید.
رئیس انجمن کتابخانه‌های شهرستان بوئین‌زهرا: تجهیز و تکمیل کتابخانه‌های نهادی و سیار در اولویت پروژه‌های عمرانی و فرهنگی قرار گیرد
در ابتدای جلسه حسین‌خانی، معاون فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های شهرستان بوئین زهرا ضمن تبریک انتصاب شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر و روستا بیان کرد: با توجه به اینکه در حدود یک سوم از جمعیت شهرستان بوئین زهرا را اقشاری چون دانشجویان، دانش‌آموزان و فرهنگیان تشکیل می‌دهند، وظیفه مهمی بر دوش کلیه مسوولان شهرستان اعم از شهرداران، اعضای شورای شهر و دهیاران وجود دارد تا به صورت ویژه تجهیز و تکمیل کتابخانه‌های نهادی و سیار را در اولویت پروژه‌های عمرانی و فرهنگی خود قراردهند.
وی افزود: شهرداران بوئین زهرا، سگزآباد و ارداق درخصوص پیگیری تکمیل پروژه‌های کتابخانه تلاش‌های قابل توجهی انجام داده‌اند و امیدواریم با یاری خداوند منان و با همت شهرداران و دهیاران در خصوص تکمیل ساختمان کتابخانه مرکزی شهر بوئین زهرا نیز تامین اعتبار صورت پذیرد.
حسین‌خانی ضمن اشاره به حق نیم‌درصد کتابخانه‌ها افزود: کلیه شهرداران و دهیاران موظفند حق نیم‌درصد قانونی کتابخانه‌ها را به صورت کامل پرداخت نمایند تا این دغدغه قانونی به روال تبدیل و خدای ناکرده در خصوص برآورده‌سازی این حق فرهنگی شاهد بی عدالتی نباشیم.
در ادامه این جلسه محمدبیگی، مدیرکل کتابخانه‌های استان قزوین ضمن تبریک انتصابات مدیران جدید شهرستانی اظهار داشت: با عنایت به رویکرد فرهنگی فرمانداری، شهرداری و مجموعه مدیران شهرستانی انتظار است اجرای کامل قانون نیم درصد کتابخانه‌ها و تکمیل پروژه‌های عمرانی و راه اندازی کتابخانه‌های سیار در شهرستان تحقق یابد.
محمدبیگی اظهار داشت: برگزاری برنامه‌های فرهنگی چون جشنواره رضوی و اجرای گسترده برنامه‌های هفته کتاب در سال‌جاری با در نظرگیری تعامل مابین کتاب‌داران، مسوولان گرامی و با حضور نویسندگان و نخبگان اهل کتاب از دیگر برنامه‌های اداره کل در شهرستان می‌باشد.
وی در پایان سخنان خود در این جلسه از توجه ویژه جناب آقای حسین‌خانی، معاون فرماندار شهرستان به مجموعه کتابخانه‌های عمومی شهرستان و هم چنین از زحمات محمد آقاعلیخانی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان بوئین‌زهرا در خصوص همکاری و مساعدت در افتتاح کتابخانه الغدیر ارداق تشکر و قدردانی نمود.

در پایان این جلسه، هادی روحی زهرائی، رئیس اداره کتابخانه‌های شهرستان بوئین زهرا ضمن تشکر از زحمات اعضای حقیقی و حقوقی انجمن شهرستان به ارائه گزارشی در خصوص پرداخت ماهیانه نیم‌درصد کتابخانه‌ها، فعالیت‌های فرهنگی و بررسی مسائل و مشکلات کتابخانه‌های شهرستان پرداخت.

 
عكس های مرتبط :