فهرست

تازه‌ترين اخبار

به ریاست معاون فرماندار شهرستان آبیک؛

جلسه‌ انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان آبیک و بخش بشاریات برگزار شد

چهارمین جلسه‌ انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان آبیک و بخش بشاریات در سال 1400 به ریاست معاون فرماندار شهرستان و با حضور اعضای حقوقی و حقیقی در سالن فرمانداری شهرستان آبیک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی قزوین، جلسه‌ انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان آبیک و بخش بشاریات با حضور علی اکبر رشوند، معاون فرماندار شهرستان آبیک؛ حجت‌الاسلام عبدالصمد رمضانی امام جمعه‌ی موقت شهر آبیک؛ محسن موسوی‌پور، بخشدار بشاریات؛ فرحناز جهان‌تیغ، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آبیک؛ رمضان حیدری، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان آبیک و سایر اعضای حقیقی و حقوقی انجمن، در سالن جلسات فرمانداری شهرستان آبیک برگزار شد.
 

رشوند، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار شهرستان آبیک در ابتدای جلسه، ضمن تبریک فرارسیدن هفته کتاب، بیان داشت: نتیجه‌ی سرمایه‌گذاری در حوزه کتاب و کتابخوانی امری است که در سال‌های آینده ثمر خواهد داد، از این رو باید از فرصت‌های موجود در شهرستان، جهت تقویت بودجه‌ی کتابخانه‌ها استفاده کرد. به طور مثال می توان با استفاده از بخشی از اعتبارات فرهنگی دهیاری‌ها به تجهیز کتابخانه اقدام کرد که این امر به رونق کتابخوانی در شهرستان منجر می‌شود. 
 

وی با اشاره به لزوم ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی خاطرنشان کرد: امروزه تهدیدات فضای مجازی بیش از فرصت‌های آن است و برای کاستن از این خطرات باید به ارائه خدمات نوینی اقدام کنیم که منجر به ارتباط بیشتر مردم با فضای واقعی کتابخوانی شود. 
 

رشوند افزود: لازم است به سمتی حرکت کنیم که فرهنگ کتابخوانی در جامعه رونق یابد، چراکه کتاب همیشه یار مهربان بوده و مطالعه باید همواره در دستور کار قرار گیرد و تقویت شود.

در ادامه‌ این جلسه، حجت‌الاسلام رمضانی امام جمعه‌ موقت شهر آبیک، بر لزوم استقرار ایستگاه‌های مطالعه در مساجد تاکید کرد و افزود: وجود کتابخانه در برخی از کانون‌های مساجد، فرصت ارزشمندی است که با ارائه تمهیداتی می‌توان به تقویت این کتابخانه‌ها به منزله‌ی ایستگاه‌های مطالعه شهرستانی اقدام کرد. 

 

هم چنین در پایان این جلسه رمضان حیدری، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان البرز، ضمن بررسی روند اجرای مصوبات گذشته‌ی انجمن، به تشریح عملکرد و اقدامات صورت گرفته در سطح کتابخانه‌ها، تعامل با ادارات و انجام فعالیت‌های فرهنگی و عمرانی و ترویج فرهنگ کتابخوانی در ادارات شهرستان پرداخت. 
 

وی هم‌چنین ضمن اشاره به اقدامات گسترده‌ی این اداره شهرستان در خصوص ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و توسعه فضاهای کتابخانه‌ای، به ارائه برنامه‌های کتابخانه‌های شهرستان در ایام هفته کتاب پرداخت و از تعامل گسترده با ادارات و دستگاه‌های شهرستان جهت برگزاری باشکوه این برنامه‌ها خبر داد.