فهرست

گزارش

در نشستی به مناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس مطرح شد؛

خاطرات «خواهران شهدا» گنجینه‌ای که باید ثبت و ضبط شود/ تأسی به الگوی حضرت زینب (س)، رسالت خواهران شهید است

نشست پيام‌آوران عاشورا ویژه بزرگداشت مقام شهدا به روایت خواهران شهید با حضور «طاهره سرباز، خواهر شهيد حسين سرباز»، «فاطمه آقايي، خواهر شهيد محمدحسين آقايي» و معرفی و اجرای «ناهیدالسادات حیاتی» برگزار و کتاب‌داران، اعضای کتاب‌خانه‌های عمومی و سایر علاقه‌مندان از بستر فضای مجازی در جریان این نشست خاطره‌گویی قرار گرفتند.

به گزارش روابط‌ عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین، در این نشست که به میزبانی اداره کل کتابخانه‌های عمومی و مشارکت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قزوین برگزار گردید، "طاهره سرباز، خواهر شهيد حسين سرباز" ضمن اشاره به برخی از سجایای اخلاقی شهید اظهار داشت: هنوز سیره و خاطرات بسیاری از شهدای جنگ بیان نشده تا از این طریق سبک زندگی شهدا به نسل جدید انتقال یابد و این گنجینه هر چه بیشتر، ضبط و ثبت شود.
طاهره سرباز افزود: توجه به نکات مندرج در وصیت‌نامه‌های شهدا از دیگر راه‌های شناخت شهدایی است که رعایت حلال و حرام الهی و پشتیبانی از ولایت فقیه و رهبری نظام را خواهان بودند.
در ادامه این نشست فاطمه آقايي، خواهر شهيد محمدحسين آقايي به لحظه وداع خود و خانواده با برادر در لحظه اعزام گریزی زد و بیان داشت: یکی از ویژگی‌های شهدا مرگ آگاهی بود، به صورتی که در وصیت‌نامه شهدا اشاره به یاد مرگ و تذکر مواردی مانند حجاب و حفظ ولایت فقیه همواره تکرار شده و شهید آقایی نیز به عنوان یکی تربیت‌شده‌گان مکتب امام خمینی ره، در زندگی خود عامل به آرمان‌های انقلاب اسلامی بود.
فاطمه آقایی در پایان تاکید کرد: نقش مهم خواهران شهید در ترویج فرهنگ حسینی با تاسی از فرهنگ کربلا قابل بیان است، آن‌جا که به پیام‌آوری حضرت زینب (س) مربوط است و این الگو نشان می‌دهد که رسالت سنگینی بر دوش خواهران شهید است.
در ادامه این نشست فاطمه محمدبیگی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین ضمن بیان جایگاه ارزشمند خانواده شهدا، از تلاش این اداره کل به جهت برگزاری برنامه های فرهنگی متناسب با این فرهنگ خبر داد.

شایان ذکر است در پایان این نشست، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین با ارائه لوح تقدیر و هدایایی، از خواهران گرامی شهید سرباز و شهید آقایی به نمایندگی از خانواده معزز شهدا، تقدیر به عمل آورد.

 
عكس های مرتبط :