فهرست

كتاب‌خوان ماه

کتاب خوان دی ماه فاطمه علی است؛ پدیدآور: علی قهرمانی؛ ناشر: کتاب جمکران؛ تعداد صفحات: 192
تنها زوج معصوم طول تاریخ، قطعاً زندگی مشترکشان، لحظه لحظه‌اش پر از درس است، پر از نکته که انسان متوجه شود در فراز و فرود زندگی، بهترین عملکرد چگونه باید باشد. زیرعنوان کتاب عبارتست از:
داستان‌هایی کوتاه از بلندای سبک‌زندگی حضرت صدیقه طاهره سلام‌الله‌علیها و امیر مؤمنان علیه‌السلام؛ که به خوبی گویای محتوای کتاب است. مطالب مختصر است و نثر نیز خوش‌خوان و روان؛ تنوع مطالب هم کم‌نظیر و حسن‌گزینش نویسنده از دل منابع روایی و تاریخی به شکلی بوده که منظومه‌ای کاربردی را برای زندگی به سبک بندگی در بستر خانواده به مخاطب ارائه می‌دهد. تسلط نویسنده به مبانی تاریخی و روایی باعث شده تا از خیل انبوه منابع بهترین‌ها گزینش شود و قلم قوی او نیز باعث شده که در بازآفرینی این متون، ضمن حفظ امانت، نثری امروزی داشته باشند و مخاطب به راحتی بتواند با آن ارتباط بر قرار سازد.
فصل چهارگانه کتاب عبارتند از: «تولد دو نور» به داستان ولادت و بالندگی آن دو معصوم می‌پردازد. «پیوند دو دریا» ماجراهای شورانگیز وصلت آن دو نور را می‌خوانیم. «داستان زندگی» که کام ما را با داستنک‌هایی جذاب از زندگی و سلوک آن دو چراغ هدایت روشن‌ می‌سازد و «در فراق یار» که حین و بعد از شهادت مظلومانه‌ی صدیقه کبری سلام الله علیها را روایت می‌کند.