فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با میزبانی شهرستان تاکستان؛

نشست کتاب خوان مجازی با حضور رابطین فرهنگی 5 استان برگزار شد؛

نشست کتاب خوان مجازی به همت شهرستان تاکستان و با محوریت شهدای مدافع حرم با حضور رابطین فرهنگی 5 استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی قزوین، به مناسبت فرارسیدن سالروز شهادت سردار سلیمانی، نشست کتابخوان با محوریت شهدای مدافع حرم، به میزبانی شهرستان تاکستان و با حضور رابطین فرهنگی پنج استان از پلتفرم  اسکای روم برگزار شد. 
در آغاز این نشست، المیرا ذکی پور، رابط فرهنگی شهرستان بیله سوار استان اردبیل به معرفی کتاب «از حجله تا حرم» نوشته «لیلا نظری گیلانده» پرداخت و گفت: سرگذشت نامه  شهید مدافع حرم شهید علی آقایی است که در 300 صفحه به بیان زندگی این شهید در دوران زندگی تا حضور وی در حرم و دفاع از حرم پرداخته است. 
ذکی پور افزود: در بخش های مختلف این کتاب علاوه بر زندگینامه این شهید والامقام در بخش پایانی تصاویری زیبا از این شهید درج شده است. از بخش های مهم و خواندنی این کتاب مباحثی در خصوص اخلاق شهید در خانواده ونحوه برخورد وی با دوستان و همرزمان است
سپس ملیحه حاتمی، رابط فرهنگی شهرستان هرسین استان کرمانشاه، به کتاب « قصه دلبری» نوشته مرجان درعلی اشاره کرد و گفت: کتاب «قصه‌ی دلبری»، روایتی متفاوت و خواندنی از زندگی شهید در مورد زندگانی شهید محمدحسین محمدخانی است. او از فعالان بسیج دانشجویی بود و در علمیات‌های تفحص پیکر شهدای دفاع مقدس، شرکت می‌کرد.
وی افزود: این کتاب روایتی از سبک زندگی این شهید است که همسرش از روزهای آشنایی در بسیج دانشجویی تا روزهای پس از شهادت او را بازگو می‌کند. او با ماجراهایی که در دانشگاه داشتند کتاب قصه دلبری را آغاز می‌کند و از خواستگاری‌های پی‌ در پی او می‌گوید. تا به زمانی که می‌رسد که نظرش عوض می‌شود و تصمیم می‌گیرد که به این خواستگار جواب مثبت بدهد.
حاتمی اظهار داشت: اگر به زندگی شهدا علاقه‌مند هستید و دوست دارید در قالب کتاب با بینش‌هایشان آشنا شوید، کتاب  «قصه‌ی دلبری» برایتان جذاب است. 
در ادامه، مهرالسادات جمشیدپور رابط فرهنگی شهرستان نجف آباد استان اصفهان کتاب «حجت خدا » نوشته گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی را معرفی کرد و درباره کتاب گفت: «حجت خدا» عنوان کتابی است که به ۱۱۰ داستانک از شهید مدافع حرم «محسن حججی» می‌پردازد. 
جمشید پور عنوان کرد: در این کتاب داستانک‌هایی بر پایه خاطرات خانواده، دوستان و هم‌رزمان شهید حججی درباره منش و زندگی او نوشته شده و در پایان نیز تصاویر، وصیت‌نامه و دست‌نوشته‌ای از شهید حججی آمده است.
وی سپس به قرائت بخشی از کتاب پرداخت:  «خدایا اگر شوقی هست، اگر شجاعتی هست، اگر روحم به تکاپو افتاده است برای رفتن، همه و همه به لطف تو بوده و بس... می‌توانستی مرا هم در این دنیا غرق کنی .... می‌توانستی مرا هم آن‌قدر سرگرم دنیا کنی که فکر جهاد هم نباشد؛ چه برسد به رفتن... می‌توانستی آن‌قدر وابسته‌ام کنی که نتوانم از داشته هایم دل بکنم».
در ادامه معصومه رضوانمهر رابط فرهنگی شهرستان البرز استان قزوین به معرفی کتاب « یادت باشد» نوشته رسول ملاحسنی، پرداخت و عنوان کرد: کتاب «یادت باشد»، درباره‌ی زندگی یکی از شهیدان مدافع حرم، حمید سیاهکلی مرادی است که در سن ۲۶ سالگی شهید شد. 
رضوان مهر اظهار کرد: همسر شهید، فرزانه روایتی جذاب و خواندنی از زندگی‌شان ارائه داده است. فرزانه کتاب را از کمی پیش از آغاز زندگی مشترکشان نوشته است. یعنی زمانی که برای کنکور درس می‌خوانده و اصلا به فکر ازدواج کردن با هیچکس نبوده است. اما ماجراهای جالب خواستگاری حمید و فرزانه و اتفاقات بعد از آن است که دل فرزانه را می‌برد و جواب مثبتش را اعلام می‌کند. 
وی اظهار داشت: محمدرسول ملاحسنی تمام خاطرات، اتفاقات و بینش آن‌ها در یک کتاب گردآوری کرده است و نام آن را یادت باشد، گذاشته است.  
در انتهای این نشست خدیجه کلهری، رابط  فرهنگی شهرستان گتوند استان خوزستان کتاب « تو برادر من نیستی» نوشته صادق عباسی ولدی را معرفی کرد و گفت: کتاب «تو برادر من نیستی» خاطرات رزمنده ای دیگر از سپاهیان اسلام استان خوزستان است که در دفاع از حرم نورانی عقیله بنی هاشم حضرت زینب کبری (س) به دست پلیدیان تکفیری به فیض شهادت نائل آمده است.
کلهری اظهار داشت: شهید محمد تاج بخش از بسیجیان شهرستان گتوند و دیار شهدای عملیات یا مهدی (عج) است که در سال گذشته برای دفاع از حرم حضرت زینب کبری (س) و حضرت رقیه (س) به سوریه رفت و با تکفیری ها به نبرد پرداخت.  
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ