ارتباط با مدیر کل
اخبار
1399/2/24 چهارشنبه مدیر حوزه علمیه استان قزوین؛ مطالعه کتاب های دینی، موجب بهبود کیفیت زندگی مادی و معنوی انسان می شود
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی قزوین، حجت الاسلام محمد تقی سبحانی نیا، مدیر حوزه علمیه استان قزوین، با اشاره به برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و نقش آن در راستای آشنایی با فرهنگ رضوی، اظهار داشت:جشنواره کتابخوانی رضوی، برای تمامی آحاد جامعه در راستای آشنایی با سیره رضوی و ائمه اطهار (علیه السلام)، فرصتی است مغتنم.
مدیر حوزه علمیه استان قزوین، حجت الاسلام محمد تقی سبحانی نیا گفت: دین اسلام تنها دینی است که معجزه پیامبرش، کتاب است و همواره رسول الله (صل الله علیه و آله) و بزرگان دین ما به اهمیت علم آموزی و کتاب خوانی اشاره کرده اند و همین ما را بس تا جایگاه پرعظمت کتاب را واقف شویم و با مطالعه کتاب هایی که ما را با زندگی معصومین علیه السلام آشنا می کند،  موجب بهبود کیفیت زندگی مادی و معنوی خویش شویم.
برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی مغتنم در راستای آشنایی با فرهنگ رضوی و سیره ائمه اطهار است که بدینوسیله از تمامی مردم و در تمامی رده های سنی کودک، نوجوان، جوان و بزرگسال دعوت می کنم تا این ندا را لبیک گویند و جهت آشنایی بیشتر با سیره عملی زندگی بزرگان دین، از فرصت شرکت در این جشنواره بهره مند شوند. 
کتاب خوب وسیله است که می تواند بشر را در راه مبارزه با نا آگاهی و نادانی یاری دهد و رهگشای او در رسیدن به رضای الهی از طریق آشنایی و سرلوحه قرار دادن سیره عملی زندگی اولیا الله باشد. حال که به همت اداره کل کتابخانه های استان قزوین و نهاد کتابخانه های عمومی کشور و با معرفی بیش از 12 جلد کتاب در رده های سنی مختلف، با موضوع امام رضا(علیه السلام)، خواهر بزرگوار ایشان و امام هادی (علیه السلام) چنین دسترسی فراهم شده، بر ماست تا این موقعیت را برای بالا بردن آگاهی های خود ارج نهیم.
از نقاط قوت این جشنواره توجه به رده های سنی متعدد است و نیک پیداست که نهادینه کردن ارزش مطالعه و کتابخوانی از رده سنی کودک و نوجوان، در جامعه امکان پذیر می شود.

 
بيشتر
سال جهش تولید گرامیباد
میز خدمت
به یاد شهدا
بيشتر
نورسیده ها
سامانه مدیریت نظارت و ارزیابی عملکرد
ویژه همکاران
بازدید سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 759757
تعداد بازديد کنندگان سايت: 255819522 تعداد بازديد زيرپورتال: 772237 اين زيرپورتال امروز: 2591 سایت در امروز: 76958 اين صفحه امروز: 2476
        نشانی: قزوین - بلوار مدرس - جنب نیروی انتظامی - اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین کد پستی 13137-34156 تلفن: 33243767 - 33243768 -028     فاکس : 33243766 - 028
 
 .Copyright © 2015 www.qazvinpl.ir. All rights reserved