ارتباط با مدیر کل


 


 

 

 
بيشتر
اخبار
1399/3/21 چهارشنبه مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین؛ جشنواره کتابخوانی رضوی فرصت مغتنمی برای ترویج فرهنگ مطالعه است
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: کتابخوانی خانوادگی از مزایای برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی در قزوین است که میتواند به کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه منجر شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، مریم بیدخام مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین اظهار داشت: مسئله توجه به بنیان خانواده، تحکیم ارزش ها و رسیدن به فعالیت های خانوادگی در جامعه از مهم‌ترین نیازهای امروز در کشور است که توجه به این حوزه با اجرای برنامه های فرهنگی مختلف امکان پذیر است.
وی بیان کرد: در سالیان گذشته برنامه های مختلف فرهنگی با محوریت خانواده و به صورت خانوادگی در کشور برگزار شده است، امسال نیز که شیوع بیماری کرونا فرصت دورهم بودن بیشتری را در اختیار خانواده ها قرار داد توانستیم با تکیه بر این اوقات فراغت نگاه بیشتری به مسئله خانواده و اجرای برنامه های خانوادگی داشته باشیم.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی با بخش ویژگی کتابخوانی خانوادگی توانسته است امکان مشارکت اعضای خانواده را در این اقدام فرهنگی اثر بخش ایجاد کند.
بیدخام تصریح کرد: استفاده صحیح از فضای مجازی از دیگر دستاوردهای این مسابقه است که امسال به صورت ویژه در فضای مجازی برگزار می شود و امکان مشارکت غیر حضوری افراد را فراهم آورده است.
وی عنوان کرد: عناوین و کتب معرفی شده ویژه برای مطالعه در این جشنواره متناسب با شرایط و ویژگی های هر گروه سنی انتخاب شده است و محتوای مناسب ارزشی ، متناسب با فرهنگ و سن کودکان و نوجوانان و سایر اعضای خانواده در اختیار قرار میگیرد.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین افزود: هر مقدار توجه افکار عمومی به اصل موضوع مطالعه کتاب معطوف شود جامعه بیشتر از گذشته در مسیر تعالی فرهنگی قرار می‌گیرد و از این رو جشنواره کتابخوانی رضوی فرصت مغتنمی برای ترویج فرهنگ مطالعه است.
بیدخام گفت: یکی از راهکارهایی که می‌توان عموم مردم و شهروندان را به مطالعه و آشتی با کتاب دعوت کرد، اجرای طرح‌های فرهنگی متناسب با ذائقه مردم امروز، همراه با فناوری‌های نوین است که به حق جشنواره کتابخوانی رضوی در این حوزه توانسته عملکرد مثبتی از خود ارائه کند.
وی تصریح کرد: اقدامات اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین برای ایجاد امکان مشارکت خانوادگی، استفاده صحیح از فضای مجازی و تنوع در نحوه شرکت مردم از اقشار و سنین مختلف در این جشنواره قابل تقدیر و تحسین است، چرا که قطعا برگزاری این جشنواره، گامی موثر در  جهت ترویج کتابخوانی و همچنین آشنایی با معارف اهل بیت (ع) است
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین بیان کرد: این غایت خواسته یک جامعه سالم است که افراد آن جامعه به مطالعه و به خصوص مطالعه هدفمندی که بر اساس مضامین اعتقادی و اخلاقی باشد، توجه ویژه  داشته باشند. 
بیدخام افزود: خوشبختانه در حال حاضر این جشنواره با آمار روبه رشدی به لحاظ استقبال عمومی مواجه شده که باید سعی کنیم که نشان از توجه ویژه مردم استان به مباحث فرهنگی در شهر قزوین است.
بيشتر
سال جهش تولید گرامیباد
میز خدمت
به یاد شهدا
بيشتر
نورسیده ها
سامانه مدیریت نظارت و ارزیابی عملکرد
ویژه همکاران
بازدید سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 913709
تعداد بازديد کنندگان سايت: 263924015 تعداد بازديد زيرپورتال: 929218 اين زيرپورتال امروز: 1239 سایت در امروز: 74736 اين صفحه امروز: 1120
        نشانی: قزوین - بلوار مدرس - جنب نیروی انتظامی - اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین کد پستی 13137-34156 تلفن: 33243767 - 33243768 -028     فاکس : 33243766 - 028
 
 .Copyright © 2015 www.qazvinpl.ir. All rights reserved