ارتباط با مدیر کل


 


 

 

 
بيشتر
اخبار

1399/3/25 يكشنبه با هدف ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی انجام شد؛ دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی قزوین و معاون اجرایی سپاه صاحب الامر ( عج )
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی قزوین، دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و فرمانده سپاه صاحب الامر ( عج ) با هدف ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در استان انجام شد. در این دیدار در خصوص راه اندازی کتابخانه سیار با همکاری سپاه تاکید شد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی قزوین، در این جلسه با اشاره به جایگاه کتاب و کتاب‌خوانی بر راه اندازی کتابخانه سیار با همکاری سپاه اشاره کرد و گفت: هدف از راه‌اندازی این کتابخانه، دسترسی عادلانه و آسان مردم به کتاب و ترویج فرهنگ کتابخوانی در مناطقی است که به کتابخانه عمومی دسترسی ندارند.
وی بیان کرد: کارکرد اصلی این کتابخانه به جریان انداختن اطلاعات و خدمت به جامعه تحت پوشش است و عضویت در آن به‌صورت رایگان انجام می‌پذیرد.
محمدبیگی با اشاره به برگزاری دهمین دوره جشنواره کتاب‌خوانی رضوی بیان کرد: امیدواریم که در جهت پویایی هرچه بیشتر این جشنواره بتوانیم از ظرفیت‌های سپاه نیز کمک بگیریم.
وی اظهار داشت: مشارکت و همکاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حوزه‌های جهادی و استفاده از ظرفیت این سازمان به‌ویژه در مناطق محروم می‌تواند یاری‌رسان فرهنگ مطالعه باشد.
همچنین وی با اشاره به آمادگی اداره کل در جهت جذب کتابدار افتخاری خاطر نشان کرد: درراستای پاسخگویی به نیاز کتابخانه‌های عمومی با هدف صرفه‌جویی در هزینه‌های پرسنلی و بهبود ارائه خدمات کتابخانه‌ای از طریق جلب مشارکت داوطلبانه و غیرانتفاعی علاقه‌مندان به منظور کمک به ارائه خدمات کتابخانه‌ای  میتوانند به عنوان کتابدار افتخاری در کتابخانه های عمومی فعالیت نمایند. 
در ادامه سرهنگ حمزه برین، با اشاره به گام دوم انقلاب از نگاه مقام معظم رهبری گفت: نخستین و مؤثرترین گام در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب، مسیر علم و پژوهش است. با قرارگیری در مسیر علم و دانش، به یقین توانایی علمی تولید می‌شود و این توانایی می‌تواند به تحقق اهداف گام دوم انقلاب کمک کند.
وی کتابخانه‌های سیار را پایگاه‌های محرک فرهنگی دانست و با اشاره به راه‌اندازی این کتابخانه برای رفع نیاز مردم در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی در روستاهای مورد نظر، عنوان کرد: امید است راه‌اندازی این کتابخانه، استفاده از برنامه‌ریزی صحیح و سرمایه‌گذاری‌های کوچک برای رفع نیازهای مردم، باشد.
بيشتر
سال جهش تولید گرامیباد
میز خدمت
به یاد شهدا
بيشتر
نورسیده ها
سامانه مدیریت نظارت و ارزیابی عملکرد
ویژه همکاران
بازدید سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 913687
تعداد بازديد کنندگان سايت: 263923013 تعداد بازديد زيرپورتال: 929196 اين زيرپورتال امروز: 1217 سایت در امروز: 73734 اين صفحه امروز: 1098
        نشانی: قزوین - بلوار مدرس - جنب نیروی انتظامی - اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین کد پستی 13137-34156 تلفن: 33243767 - 33243768 -028     فاکس : 33243766 - 028
 
 .Copyright © 2015 www.qazvinpl.ir. All rights reserved