ارتباط با مدیر کل


 


 

 

 
بيشتر
اخبار

1399/3/27 سه‌شنبه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین؛ تجلیل از چهره های علمی و ادبی موجب الگوسازی برای نسل جوان میشود
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین گفت: چهره های علمی، ادبی، هنری، ورزشی و فرهنگی از افتخارات و سرمایه های ملی محسوب می شوند که تجلیل و معرفی آنها می تواند الگویی برای نسل جوان باشد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی قزوین، فاطمه محمد بیگی، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان، به همراه یحیی رحیم لو شهردار محمدیه؛ صادق قندی بخشدار؛ رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر محمدیه و جمعی از مسئولان شهرستانی با حضور در منزل شهید عباسقلی حبیبی با پدر شهید دیدار و گفتگو کرد.
فاطمه محمد بیگی در در دیدار با استاد عباسقلی حبیبی شاعر، خوشنویس و فرهیخته شهر محمدیه اظهار داشت: تجلیل از فرهیختگان از کارهای ارزشمندی است که می‌تواند در معرفی چهره‌های شاخص به نسل جوان نیز مؤثر باشد.
وی بیان کرد: افراد فرهیخته زیادی در شهر محمدیه و ناحیه شهری مهرگان هستند که در عرصه‌های مختلف فعالیت می‌کنند که وجودشان به غنای فرهنگی استان نیز کمک کرده است.
مدیرکل امور کتابخانه های استان قزوین با اشاره به آثار ارزشمند عباسقلی حبیبی شاعر و هنرمند پیشکسوت شهر محمدیه یادآور شد: استاد حبیبی پدر شهید بزرگوار حسن حبیبی از افتخارات بزرگ منطقه هستند که با نگارش چند کتاب با نام‌های «خورشید به خون نشسته»، «گل مریم» و «دیوان حبیبی» مجموعه آثار ادبی و هنری ارزشمندی از خود برجای گذاشته اند که این آثار به ترویج گویش محلی منطقه الموت و طالقان کمک کرده است.
وی اضافه کرد: این استاد ادبی و هنری همچنین شاگردانی در حوزه علم و ادب و خوشنویسی را تربیت کرده اند که باید به این سرمایه‌های ارزشمند اهمیت دهیم و جایگاهشان را حفظ کنیم.
محمدبیگی در ادامه گفت : اداره کل کتابخانه های عمومی قزوین از رونمایی کتابهای ارزشمند این استاد فرهیخته استقبال می کند و آن را در برنامه های فرهنگی خود قرار خواهد داد.
یحیی رحیم لو، نیز در این دیدار با تاکید بر این که شورا و شهرداری محمدیه تجلیل از فرهیختگان را وظیفه خود می‌داند گفت: اعضای شورا با رویکرد فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی خود تجلیل از فرهیختگان و هنرمندان در عرصه‌های مختلف را در اولویت دارند و در هر مناسبتی این کار ارزشمند را انجام می‌دهند.
شهردار محمدیه گفت: نخبگان و فرهیختگان خدمات ماندگاری برای شهروندان داشته اند که قدردان آنها خواهیم بود.
صادق قندی بخشدار محمدیه نیز در این دیدار با اشاره به اینکه فرهیختگان نقش مهمی در ترویج و اعتلای فرهنگ عمومی دارند اظهار داشت: باید تلاش کنیم از این سرمایه‌های ملی و مفاخر کشور که با آثار گران بهای خود به توسعه و پیشرفت استان و کشور کمک شایانی کرده اند بخوبی صیانت شود.
قندی بیان کرد: تجلیل از چهره‌های شاخص فرهنگی و علمی می‌تواند ضمن معرفی افراد تأثیرگذار به نسل جوان الگوی مناسبی برای آیندگان نیز ترسیم کند.
در این دیدار از براداران فرهیخته شهر محمدیه حسین حبیبی و عباسقلی حبیبی تجلیل شد.
بيشتر
سال جهش تولید گرامیباد
میز خدمت
به یاد شهدا
بيشتر
نورسیده ها
سامانه مدیریت نظارت و ارزیابی عملکرد
ویژه همکاران
بازدید سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 913715
تعداد بازديد کنندگان سايت: 263924396 تعداد بازديد زيرپورتال: 929224 اين زيرپورتال امروز: 1245 سایت در امروز: 75117 اين صفحه امروز: 1126
        نشانی: قزوین - بلوار مدرس - جنب نیروی انتظامی - اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین کد پستی 13137-34156 تلفن: 33243767 - 33243768 -028     فاکس : 33243766 - 028
 
 .Copyright © 2015 www.qazvinpl.ir. All rights reserved