ارتباط با مدیر کل


 


 

 

 
بيشتر
اخبار


1399/3/29 پنجشنبه به ریاست معاون فرماندار؛ بیست و هشتمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان قزوین برگزار شد
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین با اشاره به مشکل درآمدهای کتابخانه‌های استان از محل حق عضویت اعضا، گفت: اگرچه کتابخانه‌های عمومی استان قزوین مشکلات مالی دارند اما هیچ وقت نگاه ما به حق عضویت و حضور افراد در کتابخانه مالی نبوده است.
به گزارش روابط عمومی اداره‌ کل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین، بیست و هشتمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان با حضور عباس افلاطونی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری قزوین؛ فاطمه محمدبیگی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ منیره قوامی و  مهدیه سادات قافله‌باشی، اعضای شورای شهر قزوین و سایر اعضای حقیقی و حقوقی و مهمانان مدعو در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
فاطمه محمدبیگی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در این جلسه اظهار داشت: کتابخانه‌های عمومی استان قزوین امروز با مشکلات اعتباری مواجه هستند، اما هیچ وقت نگاه ما به کتابخانه نگاه درآمدزایی نبوده است و خود را موظف به تامین نیاز اعضای کتابخانه ها می‌دانیم.
وی بیان کرد: بر همین اساس دریافت حق عضویت از کتابخوانان در قزوین بیشتر نوعی ارزش‌گذاری و ایجاد مسئولیت در افراد در قبال امانت کتاب است و به هیچ عنوان حق عضویت سالیانه در کتابخانه‌ها با هزینه‌های آن برابری ندارد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین تصریح کرد: اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین امروز جزو ادارات فعال در کشور است و با وجود مشکلات اعتباری فراوان تلاش کرده‌ایم تا اجازه ندهیم مشکلات بر روند خدمت‌رسانی بر جامعه هدف ما تاثیر بگذارد.

کتابخوانی در ایام کرونا تعطیل نبوده است

محمد بیگی افزود: شاید به نظر برسد که چند ماهی از تعطیلی کتابخانه‌های عمومی گذشته است در حالی که ما در این زمان و حتی در اوج شیوع بیماری کرونا از حرکت متوقف نبودیم و در این مدت برنامه‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی متعددی برنامه‌ریزی و اجرایی شده است.
وی خاطرنشان کرد: در این مدت نشست‌های کتابخوانی به صورت مجازی در قزوین برگزار شده است و بیش از 133 کلیپ معرفی کتاب و کتابخوانی از سوی کتابداران استان قزوین تهیه شده است.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین افزود: همچنین با ایجاد پویش «‌در خانه بمانیم» موجی  در بین گروه‌های سنی مختلف استان قزوین در بخش‌های فرهنگی و هنری ایجاد شد که کتابخوانی، قصه‌گویی، نقاشی و داستان‌نویسی از بخش‌های این مسابقه بزرگ بوده است.

افلاطونی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین  نیز در این جلسه اظهار کرد: طبیعتا دانش و آگاهی مبدا سعادت هر ملتی است و هر اندازه که یک کشور به بحث آموزش و توسعه علم بیشتر بپردازد مردم آن کشور سعادتمندتر خواهند بود و زندگی مرفه‌تری نیز خواهند داشت.
وی ادامه داد: این که امروز برخی از مدیران نگاه همگانی و فراگیر دارند بسیار با ارزش است و امروز خوشحالیم که اعضای شورای شهر قزوین نظارت و دقت بر مسائل و مشکلات شهرستانها و شهرهای اطراف قزوین هم دارند و این نشان می‌دهد خدمت به مردم به شکل واقعی مد نظر این افراد است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین گفت: این که مسئولین گاهی حتی پا را فراتر از محدوده می‌گذارند نشان از دغدغه‌مندی و دلسوزی این افراد است.
افلاطونی خاطرنشان کرد: هفته مبارزه با مواد مخدر در پیش است و چه خوب بود اگر می‌توانستیم به بررسی زندگی شهدای مبارزه با مواد مخدر بپردازیم و در مجموعه‌ای با هماهنگی بنیاد شهید زندگی این شهدا ر‌ا در قالب کتابی تدوین و برای مردم اطلاع‌رسانی کنیم.
وی عنوان کرد: ائمه جماعات ما باید در خصوص‌ اهمیت نذر کتاب در جامعه صحبت کنند تا بتوانیم مسیر رشد فرهنگی جامعه را مهیا کنیم و باید از این مطلب استفاده کنیم و به عنوان یک صدقه جاریه در جامعه ماندگار خواهد شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین افزود: فرهنگ ما امروز نیازمند حضور خیرین است و هر اندازه که بتوانیم سطح دانش و آگاهی و طبع آن مطالعه را بالا ببریم آسیب‌های اجتماعی کاهش جدی می‌یابد.

 مهدیه سادات قافله باشی عضو شورای شهر قزوین‌ نیز در بخش دیگری از این جلسه بیان کرد: مظلومیت حوزه فرهنگ در کتابخانه‌های عمومی جدیتر است و باید نگاه ما مسولین به این حوزه با دقت بیشتری همراه باشد
عضو شورای شهر قزوین بیان کرد: زندگی در دوران کرونا نشان داده زندگی ما در بستر اینترنت هم قابل اجراست و ما نیز در این مدت تجربه خوبی داشتیم و توانستیم با فضای مجازی به زندگی روزمره خود بپردازیم.
قافله‌باشی ادامه داد: در همین دوران تجربه برگزاری جشنواره‌ها و مسابقات مختلف را داشتیم و شرکت‌کننده نیز از شهرهای مختلف کشور داشتیم که نشان داد فضای مجازی محدود به محدوده فیزیکی نیست.
بيشتر
سال جهش تولید گرامیباد
میز خدمت
به یاد شهدا
بيشتر
نورسیده ها
سامانه مدیریت نظارت و ارزیابی عملکرد
ویژه همکاران
بازدید سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 913581
تعداد بازديد کنندگان سايت: 263921668 تعداد بازديد زيرپورتال: 929090 اين زيرپورتال امروز: 1111 سایت در امروز: 72389 اين صفحه امروز: 992
        نشانی: قزوین - بلوار مدرس - جنب نیروی انتظامی - اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین کد پستی 13137-34156 تلفن: 33243767 - 33243768 -028     فاکس : 33243766 - 028
 
 .Copyright © 2015 www.qazvinpl.ir. All rights reserved