ارتباط با مدیر کل


 


 

 

 
بيشتر
اخبار
1399/3/31 شنبه رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر قزوین: جشنواره کتابخوانی رضوی تزریق امید و نشاط به جامعه است
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر قزوین گفت: جامعه امروز به امید و نشاط مذهبی نیاز دارد و به نظر می‌رسد جشنواره کتاب خوانی رضوی بتواند این وظیفه را در جامعه بر دوش بکشد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین. مهدیه سادات قافله باشی، عضو شورای شهر قزوین گفت: در سال‌های اخیر در برخی از موارد حس و حالی که از محتواهای فرهنگی و مذهبی در جامعه به گوش می‌رسد نتوانسته شکل واقعی امید بخشی دین اسلام را به مردم معرفی کند.
وی افزود: این در حالی است که دین اسلام دین امید و انگیزه است ومطالعه و تحقیق در فرهنگ رضوی این نکته را به خوبی آشکار می سازد.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر قزوین عنوان کرد: نباید فراموش کنیم که وجود مقدس امام رضا علیه السلام در این کشور مایه فخر و رحمتی برای ما مردم ایران است و با وجود چنین گوهر درخشانی نباید شاهد بسیاری از اتفاقات ناگوار در جامعه باشیم.
قافله باشی گفت: فرهنگ رضوی سرشار از مفاهیم ارزشی اخلاقی و معرفتی است که می‌تواند راه درست زندگی در جامعه اسلامی را به عنوان یک الگوی نمونه معرفی کند.
وی ادامه داد: اما برای دسترسی به این مفاهیم نیازمند بررسی، پژوهش و تحقیق هستیم که از توان همه ما خارج است از این رو کتب برجسته ای در این زمینه تدوین و این رسالت بزرگ را عهده دار شده اند.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر قزوین خاطر نشان کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی در این زمینه بسیار موفق عمل کرده و برترین های نشر شده در این زمینه را به مردم معرفی کرده است.
قافله باشی افزود: انتخاب برترین تولیدات این حوزه با دقت فراوان و در گروه های سنی مختلف شاید یکی از مهم ترین رموز موفقیت این جشنواره باشد که امروز این جشنواره را به یکی از پرطرفدارترین برنامه های کاربردی و فرهنگی تبدیل کرده است.
وی اظهار داشت : ترویج و افزایش مشارکت مردم در این جشنواره قطعا دامنه تأثیر گذاری آن را دو چندان می‌کند و امید و نشاط را بر دل جامعه تزریق می نماید.
بيشتر
سال جهش تولید گرامیباد
میز خدمت
به یاد شهدا
بيشتر
نورسیده ها
سامانه مدیریت نظارت و ارزیابی عملکرد
ویژه همکاران
بازدید سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 913722
تعداد بازديد کنندگان سايت: 263924535 تعداد بازديد زيرپورتال: 929231 اين زيرپورتال امروز: 1252 سایت در امروز: 75256 اين صفحه امروز: 1133
        نشانی: قزوین - بلوار مدرس - جنب نیروی انتظامی - اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین کد پستی 13137-34156 تلفن: 33243767 - 33243768 -028     فاکس : 33243766 - 028
 
 .Copyright © 2015 www.qazvinpl.ir. All rights reserved