ارتباط با مدیر کل


 


 

 

 
بيشتر
اخبار1399/4/7 شنبه معرفی کتاب (سیر مطالعاتی)؛ در حوزه حجاب و عفاف
در و صدف؛ نویسنده: محمد شجاعی؛ ناشر: محیی
کتابی است زیبا و جامع در مورد عفاف و حجاب که در مورد موضوعاتی چون دیدگاه‌ها در مورد حجاب، ریشه‌های پیدایش فرهنگ بی حجابی در جهان، تهاجم فرهنگی،آثار و فوائد حجاب، نقش نگاه و سایر حواس در شکل گیری تفکرات و ایجاد انحرافات و ... بحث می کند.

حریم ریحانه؛ نویسنده گان: نعیمه اسلاملو و دیگران. ناشر: تلاوت آرامش
این کتاب دائره المعارف پوشش و عفاف کشور است که نگاهی جامع (درون دینی و برون دینی )به موضوع پوشش و عفاف دارد.و شامل مطالبی چون: تاریخچه پوشش و عفاف در کشورهای جهان و ایران؛ حجاب در کلام بزرگان و شعر فارسی؛ حجاب در قرآن و احادیث؛ بررسی شبهات حجاب؛ اثرات عفاف و حجاب از نگاه علم و.... همراه با تصاویر ناب و زیبا می باشد.

برای ریحانه؛ نویسنده: محمود اکبری؛ ناشر:گلستان ادب
کتابی است که مطالب متنوع و بسیاری در مورد عفاف و حجاب در آن مطرح می شود و خواننده جواب بسیاری از سوال‌های خود را در آن می یابد. از نکاتی که باعث جذاب‌تر شدن کتاب می شود آوردن داستانهای جالب و شنیدنی برای نسل جوان در مورد عفاف و حجاب می باشد.

زن در اسلام و شبهاتی پیرامون آن؛ مصطفی عبدالحی، مترجم: محمود ابراهیمی، نشر احسان
حقیقت این است که دنیای غرب، در پوشش جنگهای صلیبی، حملات و یورشهای وحشیانه ای به سرزمین اسلام نموده و این حملات بی رحمانه با هدف های متعددی صورت گرفته است، که علاوه بر هدف‌های دینی و سیاسی و اقتصادی، انتقام از خود اسلام و تلاش برای منحرف کردن مسلمانان از دینشان، مهم ترین هدف بوده است. بی گمان در مورد مساله زن و حقوقشان در اسلام، از جهات مختلف، بحث و بررسی و نقد نشده و پیوسته بهانه‌ای شده است تا بدخواهان و فریب خوردگان تبلیغات و فرهنگ غیر اسلامی، به اسلام بتازند تا دیگران چنان پندارند که زنان در فرهنگ اسلامی، مورد تبعیض و ظلم قرار گرفته اند. با توجه به این که زنان بیش از مردان، طبع لطیفی دارند، وسایل ارتباط جمعی و مطبوعاتی و فرهنگی خود را متوجه آنان می سازند و می کوشند آنان باور کنند که در اسلام و آداب و رسوم و احکام اسلامی اعم از پوشش و حجاب، از حقوق اساسی انسانی و مادی محرومند و مظلوم واقع شدند و تنها راه نجاتشان تقلید کورکورانه از فرهنگ غربی و زنان غربی است. البته علما و دانشمندان مسلمان نیز در رد شبهاتی که بر اسلام وارد کرده اند، کتاب‌های سودمندی نوشته اند که به زبان های مختلف تالیف و ترجمه شده است. که زن در اسلام و شبهاتی پیرامون آن یکی از آن‌هاست.

دختران آفتاب، امیر حسین بانکی، انتشارات سروش
کتاب داستانی «دختران آفتاب» نوشته امیر حسین بانکی، محمد دانشگر و محمد رضا رضایتمند است و این سه نویسنده برای نگارش این کتاب از مشاورانی چون سید مهدی شجاعی، حجت الاسلام صادق‌زاده و استاد سیدابوالقاسم ژرفا بهره گرفته اند.
«دختران آفتاب» اگرچه روالی داستانی دارد، اما تحقیقی روان شناختی، جامعه شناختی، فرهنگی و دینی درباره زنان است. دختران آفتاب خواسته است که زن و منزلت، شخصیت و هویت او را بشناساند؛ به خودش، به مَردَش، به جامعه اش و به تاریخ گذشته و سرنوشت آینده اش؛ همان گونه که هست و همان گونه که باید باشد.
این کتاب تنها کتابی است که در زمینه حجاب و سبک زندگی نظر رهبر انقلاب را به خود جلب کرده است و برای آن تقریظ نوشته اند. دختران آفتاب با سبک رمان گونه‌ی خود مناسب اقشار رمان خوان جامعه است. این کتاب توسط انتشارات سروش به چاپ رسیده است.

کتاب «خاطرات سفیر، نیلوفر شادمهری، سوره مهر
کتاب «خاطرات سفیر» خاطرات خانم نیلوفر شادمهری و شامل بیان چالش‌هایی است که یک بانوی مسلمان به عنوان دانشجوی ممتاز ایرانی در فرانسه با آن مواجه شده است. این زن به گونه‌ای شد سفیر اسلام در قلب‌کشور فرانسه. بانویی محجبه و‌ شاید کمی متفاوت از هم‌سالان و همکلاسی‌های خود که برای تکمیل تحصیلاتش در رشته‌ی طراحی صنعتی، برای مدتی ایران را به مقصد فرانسه ترک می‌کند و اینگونه خاطرات سفیر آغاز می‌شود.
کتاب «خاطرات سفیر» به روایت خانم نیلوفر شادمهری با نگارشی صمیمی و ساده، خواننده را به خوابگاهی در پاریس می‌برد و او را با رویدادها، تجربه‌ها و خاطراتش شریک می‌کند.
خاطرات دختر مسلمانی که در کشور فرانسه، هرچند برای ادامه‌ی تحصیل در مقطع دکتری حضور دارد اما سفیری شده است برای دفاع از حقیقت اسلام. مواجهه‌ی او با آدم‌های مختلف و اتفاقات متفاوت این خاطرات را جذاب‌تر می‌کند، از قبول نشدنش در بهترین دانشگاه فرانسه تنها به دلیل حجابش و دست ندادن با سرشناس‌ترین اساتید مرد تا برگزاری دعای عهد در اتاق خوابگاه و خواندن دعای کمیل برای «یک سلیم النفس».
این کتاب در سال ۹۶ و با دو طرح جلد متفاوت منتشر شده است؛ یکبار توسط انتشارات کجاوه سخن سوره‌ی مهر در ابتدای سال ۹۶ و دیگری در پاییز ۹۶ توسط انتشارات سوره مهر.


* تهیه و تنظیم: محسن جلیلوند، کارشناس منابع اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین
بيشتر
سال جهش تولید گرامیباد
میز خدمت
به یاد شهدا
بيشتر
نورسیده ها
سامانه مدیریت نظارت و ارزیابی عملکرد
ویژه همکاران
بازدید سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 913576
تعداد بازديد کنندگان سايت: 263921237 تعداد بازديد زيرپورتال: 929085 اين زيرپورتال امروز: 1106 سایت در امروز: 71958 اين صفحه امروز: 987
        نشانی: قزوین - بلوار مدرس - جنب نیروی انتظامی - اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین کد پستی 13137-34156 تلفن: 33243767 - 33243768 -028     فاکس : 33243766 - 028
 
 .Copyright © 2015 www.qazvinpl.ir. All rights reserved