ارتباط با مدیر کل


 


 

 

 
بيشتر
اخبار
1399/4/10 سه‌شنبه معرفی کتاب در حوزه نماز؛ «خانه بهشتی ؛ اصول و روش های دعوت فرزندان به نماز»
اثر حاضر با یک مقدمه و شش فصل به مباحثی چون « اهمیت و جایگاه نماز در قرآن و روایات»،« نماز به منزله سر برای اسلام»، « نماز به منزله ستون برای خیمه اسلام» ،« نقش والدین در ترغیب فرزندان به نماز»، راههای فراهم کردن زمینه مناسب»، « اصول هدایت و راهنمایی فرزندان به نماز»، « روش ها و راهکارهای عام در دعوت به نماز»، « روش ها و راهکارهای خاص در دعوت به نماز»، « موانع گرایش و پایبندی فرزندان به نماز »و... می پردازد.
 در بخشی از مقدمه این اثر می خوانیم: «نماز عبادتی مهم و از ارکان پنج گانه دین اسلام است.نماز از چنان اهمیتی برخوردار است که قبول یا رد شدن دیگر اعمال به آن بستگی دارد. نماز ستون و خیمه دین، راس اسلام و صورت و ویترین دین است. به همین جهت، در آموزه های دینی بر اقامه نماز بسیار تاکید  شده. خداوند متعال یکی از ویژگی های حکومت مومنان را اقامه نماز می داند؛ "  الذین ان مکناهم فی الارض اقامو الصلاه".
 نظام جمهوری اسلامی که ثمره و نتیجه تلاش ها و مجاهدت ها ی طاقت فرسا و طولانی مومنان به رهبری امام خمینی (ق) و پس از وی به رهبری پرورش یافته وی ، مقام معظم رهبری است، یکی از دلمشولی هایش اقامه نماز در جامعه اسلامی ایران است. این دغدغه در قالب سازمانی اش منجر به شکل گیری ستاد اقامه نمازشده است.
 از طرفی یکی از راهکارهای اقامه نماز در جامعه و بسط و گسترش آن، توانمند کردن خانواده ها در امر اقامه و آموزش نماز است. این راهکار، البته، برگرفته از متون دینی است؛ زیرا در آموزه های دینی در روایات متعددی بر ماموریت والدین در امر آموزش نماز به فرزندان بسیار تاکید شده است. از آنجا توانمندی خانواده ها مشروط به آموزش آنهاست و آموزش نیز نیازمند متن است، این متن به منظور تبیین و توضیح اصول و شیوه های آموزش نماز به فرزندان فراهم آمده است. ...»
 در فصل اول این کتاب اهمیت و جایگاه ، آثار و برکات اقامه نماز و از طرفی جایگاه خانواده در اسلام و نقش آن در امر آموزش  و اقامه نماز بیان شده است.
 نویسنده در فصل دوم نقش والدین در ترغیب فرزندان به نماز ، شامل نقش زمینه سازی ، الگویی ، آموزشی ، نظارتی و مراقبتی را توضیح داده است.
 فصل سوم کتاب به اصول هدایت و راهنمایی فرزندان به نماز و فصل چهارم به روش ها وراهکارهای عام در دعوت به نماز، اختصاص یافته است.
 فصل پنجم روش ها و راهکارهای خاص دعوت به نماز بررسی شده است. در این فصل روش های ویژه دوره پیش از دبستان و دوره دبیرستان به صورت جداگانه بیان شده است .
 فصل ششم به موانع گرایش و پایبندی فرزندان به نماز پرداخته است.
کتاب «خانه بهشتی ؛ اصول و روش های دعوت فرزندان به نماز»  اثر دکتر «محمد داودی» به همت موسسه ستاد اقامه نماز چاپ شده است.
بيشتر
سال جهش تولید گرامیباد
میز خدمت
به یاد شهدا
بيشتر
نورسیده ها
سامانه مدیریت نظارت و ارزیابی عملکرد
ویژه همکاران
بازدید سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 913577
تعداد بازديد کنندگان سايت: 263921361 تعداد بازديد زيرپورتال: 929086 اين زيرپورتال امروز: 1107 سایت در امروز: 72082 اين صفحه امروز: 988
        نشانی: قزوین - بلوار مدرس - جنب نیروی انتظامی - اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین کد پستی 13137-34156 تلفن: 33243767 - 33243768 -028     فاکس : 33243766 - 028
 
 .Copyright © 2015 www.qazvinpl.ir. All rights reserved