ارتباط با مدیر کل

 

 
بيشتر
اخبار
1399/6/10 دوشنبه با همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین برگزار می شود؛ اجرای طرح « نذر کتاب،نذر دانایی »
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، فاطمه محمدبیگی، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان از اجرای طرح « نذر کتاب نذر دانایی» خبر داد و گفت: بسیاری از مشکلات و معضلات هر جامعه‌ای ناشی از نا آگاهی افراد آن است که جبران آن می‌تواند هزینه‌های زیادی بر اقتصاد جامعه تحمیل کند از این رو ترویج دانایی و آگاهی به هر شکل می‌تواند به کاهش معضلات اجتماعی و کاهش فقر فرهنگی کمک کند.
وی افزود: طرح نذر کتاب حرکتی است مردمی، شبیه بسیاری از نذوراتی است که مردم در مناسبت‌های مختلف با نیت خیرخواهانه برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی انجام می‌دهند اما در این طرح به جای اهدای غذای جسم به مستمندان با اهدای کتاب که همانا غذای روح است افراد را بی نیاز می‌کنیم.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین بیان کرد: بسیاری از افراد کتاب‌ها را در کتابخانه های خود نگهداری می‌کنند که با اهدای آن می‌توانند اتفاقات خوبی را برای فرهنگ مطالعه رقم بزنند.
وی یادآور شد: نذرهای فرهنگی در حقیقت فرصت جدیدی از نذر برای تمام مردم است که همه بدون محدودیت می‌توانند در آن شرکت کنند.
محمدبیگی اظهار داشت: بر اساس این طرح مردم فرهیخته و خیر استان می‌توانند با مراجعه به نزدیک ترین کتابخانه عمومی می‌توانند کتب خوانده شده و بدون استفاده خود را برای بهره برداری علمی دیگران به کتابخانه اهدا کنند.
وی در خصوص هدف از اجرای این طرح گفت: گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در راستای تقویت و غنی سازی هر چه بیشتر منابع کتابخانه های عمومی به ویژه در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته از مهمترین اهداف ما در اجرای این طرح در استان قزوین است.
بيشتر
سال جهش تولید گرامیباد
میز خدمت
به یاد شهدا
بيشتر
نورسیده ها
سامانه مدیریت نظارت و ارزیابی عملکرد
ویژه همکاران
بازدید سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 917571
تعداد بازديد کنندگان سايت: 264104340 تعداد بازديد زيرپورتال: 933151 اين زيرپورتال امروز: 697 سایت در امروز: 37311 اين صفحه امروز: 603
        نشانی: قزوین - بلوار مدرس - جنب نیروی انتظامی - اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین کد پستی 13137-34156 تلفن: 33243767 - 33243768 -028     فاکس : 33243766 - 028
 
 .Copyright © 2015 www.qazvinpl.ir. All rights reserved