ارتباط با مدیر کل

 

 
بيشتر
اخبار


1399/6/18 سه‌شنبه با هدف دیدار با کتابداران و بررسی مشکلات؛ رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر قزوین از کتابخانه های عمومی قزوین بازدید کرد
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر  با حضور در کتابخانه عمومی عارف قزوینی، علامه رفیعی و شهدا در شهر قزوین ضمن دیدار با کتابداران از نزدیک در جریان فعالیت ها، مشکلات و نیازهای کتابخانه ها قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، مهدیه سادات قافله باشی، رئیس کمسیون فرهنگی شورای شهر قزوین با همراهی فاطمه محمدبیگی، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان قزوین با حضور در کتابخانه های عمومی عارف، علامه رفیعی و شهدا این شهر، ضمن دیدار با کتابداران، از نزدیک در جریان فعالیت ها، مشکلات و نیازمندی های کتابخانه ها در حوزه تعمیر، تجهیز و توسعه کتابخانه ها قرار گرفت.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان قزوین، گفت: هم اکنون این شهرستان دارای 13 باب کتابخانه عمومی نهادی است.
وی عنوان کرد: در این کتابخانه ها بالغ بر 310 هزار جلد کتاب در همه علوم دسترس عموم قرار دارد و همه افراد می توانند بدون در نظر گرفتن سن، جنسیت و مقطع تحصیلی می توانند به عضویت کتابخانه های عمومی در بیایند و از خدمات متنوع و گسترده فرهنگی این مراکز بهره مند شوند. 
وی با اشاره به نیاز کتابخانه های عمومی به تهیه منابع به روز و همچنین در خصوص تعمیر و تجهیز برخی از  کتابخانه های عمومی شهرستان، خواستار مساعدت و همراهی مسئولین در این راستا شد.
همچنین در پایان با اشاره به طرح « نذر کتاب » در این ایام عنوان کرد: کتابخانه های عمومی استان قزوین پذیرای منابع اهدایی افراد در همه حوزه ها و موضوعات می باشند.
مهدیه سادات قافله باشی، نیز در این دیدار با اشاره به جایگاه کتاب و کتابخوانی در توسعه شهر، گفت: کتابخانه های عمومی نقش موثری در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقای سرانه مطالعه بر عهده دارند.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر فعالیت ها و پیگیری های اداره کل کتابخانه های عمومی استان را قابل تقدیر دانست و گفت: کتابخانه های عمومی، از بهترین مکان ها برای سپری کردن اوقات فراغت به ویژه برای نسل جوان هستند؛ از همین رو توسعه این مراکز فرهنگی ضرورت دارد.
وی قول مساعد جهت پیگیری و اصلاح وضعیت روشنایی پارک شهدا، مناسب سازی محوطه ی پارک شهدا به جهت استفاده ی بهینه نابینایان از بخش نابینایان کتابخانه شهدا را داد و همچنین ضمن بازدید از بخش صحافی، نسخ خطی و آرشیو نشریات کتابخانه علامه رفیعی در جریان فعالیتها و نیازهای بخشهای مذکور قرار گرفت.
گفتنی است، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر قزوین، همچنین در نشستی صمیمی با کتابداران به بحث و گفتگو پرداخت.

 
بيشتر
سال جهش تولید گرامیباد
میز خدمت
به یاد شهدا
بيشتر
نورسیده ها
سامانه مدیریت نظارت و ارزیابی عملکرد
ویژه همکاران
بازدید سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 917587
تعداد بازديد کنندگان سايت: 264105078 تعداد بازديد زيرپورتال: 933167 اين زيرپورتال امروز: 713 سایت در امروز: 38049 اين صفحه امروز: 619
        نشانی: قزوین - بلوار مدرس - جنب نیروی انتظامی - اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین کد پستی 13137-34156 تلفن: 33243767 - 33243768 -028     فاکس : 33243766 - 028
 
 .Copyright © 2015 www.qazvinpl.ir. All rights reserved