ارتباط با مدیر کل

 

 
بيشتر
اخبار
1399/6/24 دوشنبه به همت اداره کل کتابخانه های عمومی قزوین؛ ششمین جلسه محفل ادبی علامه قزوینی برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، ششمین نشست محفل ادبی علامه قزوینی در فضای مجازی به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان و با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین و با حضور حمید عابدی ها، پژوهشگر و چهره ادبی کشور برگزار شد.
حمید عابدی‌ها، استاد و پژوهشگر حوزه ادبیات در استان قزوین در این محفل مجازی، گفت: سعدی شاخص و معیار ارزیابی زبان فارسی است و قطعا نگاه استادانه به جهان اطراف خود رمز ماندگاری اشعار اوست.
این پژوهشگر گفت: حتی در مطالعه تاریخ زندگی سعدی نیز به نکات جالبی در خصوص وی برمیخوریم، این که سعدی در زمان حیات خود نیز استادی بر زبان فارسی بوده است و در مراکز علمی بزرگ زمان خود تدریس می کرده است.
عابدی ها بیان کرد: شاید همین حضور سعدی در مجامع عمومی و بین المللی زمان خود، تعلیم هزاران شاگرد و حضور اجتماعی قوی او باعث شد تا شخصیت سعدی فراتر از یک ادیب و عرفان درونی باشد، چرا که غالبا اشعار سعدی رنگ اجتماعی دارد.
وی گفت: در بسیاری از آثار سعدی میتوان دغدغه اجتماعی را مشاهده کرد، تلاشی که برای تعلیم و تربیت در آثار او وجود دارد بی نظیر است در حالی که بسیاری از شاعران ما عمدتا به سیر و سلوک معنوی و درونی در افراد مقید هستند سعدی در کنار گذر از این مرحله وارد دنیایی می شود که خود را استاد، مسئول در مقابل اتفاقات جامعه و آموزش دهنده می بیند.
عابدی ها خاطرنشان کرد: شاید همین نوع نگاه او به جهان پیرامون خود باعث شده است که سعدی به معنای تمام کلمه به درجه استادی نائل آید و رنگ و بوی هدایت گری، بشارت دهی و نهی کنندگی موجود در آثار او ناشی از همین دیدگاه و نگرش او به جهان اطراف است.

 شایان ذکر است علاقمندان جهت مشاهده کامل فیلم ششمین محفل ادبی به لینک ذیل در آپارات مراجعه نمایند.
https://www.aparat.com/v/cE35O
بيشتر
سال جهش تولید گرامیباد
میز خدمت
به یاد شهدا
بيشتر
نورسیده ها
سامانه مدیریت نظارت و ارزیابی عملکرد
ویژه همکاران
بازدید سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 917520
تعداد بازديد کنندگان سايت: 264101869 تعداد بازديد زيرپورتال: 933100 اين زيرپورتال امروز: 646 سایت در امروز: 34840 اين صفحه امروز: 552
        نشانی: قزوین - بلوار مدرس - جنب نیروی انتظامی - اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین کد پستی 13137-34156 تلفن: 33243767 - 33243768 -028     فاکس : 33243766 - 028
 
 .Copyright © 2015 www.qazvinpl.ir. All rights reserved