ارتباط با مدیر کل

 

 
بيشتر
اخبار


1399/6/24 دوشنبه به ریاست فرماندار؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان البرز برگزار شد
چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان البرز به ریاست محمد نصیری، فرماندار شهرستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان البرز به ریاست محمد نصیری، فرماندار و با حضور فاطمه محمدبیگی، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان؛ محمد امامی خضری، شهردار بیدستان و دیگر اعضای حقیقی و حقوقی انجمن در سالن جلسات شهرداری بیدستان برگزار شد.
در ابتدای جلسه سعید محمدخانی، رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان البرز، گزارشی کامل و جامع از وضعیت فعالیت کتابخانه های عمومی شهرستان در سال ۹۸  در زمینه فعالیت های فرهنگی در دوره کرونا در کتابخانه های عمومی و همچنین گزارش درآمد و  هزینه ها ی شهرستان را ارائه نمود.
در ادامه  فاطمه محمدبیگی به بیان برنامه های کتابخانه های عمومی در ایام شیوع کرونا پرداخت و گفت: طی این مدت برنامه ها در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی برگزار شده و همچنان در حال اجرا و پیگیری است.
وی در ادامه با اشاره به پروژه در دست ساخت کتابخانه های شریف آباد و بیدستان، ضمن تشکر و قدردانی از مسئولین شهرستان خواستار توجه و اهتمام ویژه مسئولین به پروژه های شاخص فرهنگی در شهرستان شد.
 همچنین محمد بیگی از اجرای سنت حسنه وقف و اهدای کتاب توسط خیرین، تاکید کرد و گفت: کتابخانه های عمومی می توانند نسبت به جذب خیرین و فرهیختگان علاقه مند برای اهدای کتاب به کتابخانه های عمومی تلاش کنند. ایشان در ادامه به پویش نذر کتاب اشاره کردند و خواستار مشارکت افراد در این نذر فرهنگی شدند.
فرماندار شهرستان البرز ضمن قدردانی از اقدامات اعضای انجمن، در این جلسه با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی در جامعه، عنوان کرد: بخش بسیار زیادی از مسائل و مشکلات کشور ریشه فرهنگی دارد. بی توجهی به کتاب برای جامعه مضر است. در صورتی که فرهنگ در جامعه جایگاه مناسبی داشته باشد و این حوزه مورد حمایت قرار گیرد، بسیاری از مسائل و مشکلات رفع می شود.
نصیری  بر لزوم حمایت از کتابخانه های عمومی به عنوان یکی از متولیان حوزه کتاب تاکید کرد و گفت: حمایت از این نهاد فرهنگی بسترهای لازم برای نیل به توسعه فرهنگی و همچنین توسعه در سایر بخش ها را فراهم می سازد.
سپس اکبر امامی خضری، شهردار بیدستان، درخصوص پروژه ساخت کتابخانه بیدستان اطلاعاتی را ارائه داد و گفت توسعه زیرساخت‌ها و آماده سازی فضای کتابخانه‌ها برای پیشبرد برنامه‌های فرهنگی ضروری است.
در ادامه هر یک از اعضای حاضر در جلسه، نظرات و پیشنهادهای خود را در خصوص مصوبات جلسه مطرح کردند.
گفتنی است در پایان جلسه مسئولین حاضر از روند پيشرفت فعاليتها و اقدامات صورت گرفته پروژه کتابخانه بیدستان بازدید نمودند.
بيشتر
سال جهش تولید گرامیباد
میز خدمت
به یاد شهدا
بيشتر
نورسیده ها
سامانه مدیریت نظارت و ارزیابی عملکرد
ویژه همکاران
بازدید سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 917461
تعداد بازديد کنندگان سايت: 264097818 تعداد بازديد زيرپورتال: 933035 اين زيرپورتال امروز: 584 سایت در امروز: 30789 اين صفحه امروز: 493
        نشانی: قزوین - بلوار مدرس - جنب نیروی انتظامی - اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین کد پستی 13137-34156 تلفن: 33243767 - 33243768 -028     فاکس : 33243766 - 028
 
 .Copyright © 2015 www.qazvinpl.ir. All rights reserved