ارتباط با مدیر کل


 
 


 

 

 

بيشتر
اخبار

1399/7/5 شنبه با حضور حجت الاسلام والمسلمین جواد فراهانی؛ نقش بانوان در گام دوم انقلاب اسلامی بررسی شد
حجت الاسلام و المسلمین مجید فراهانی گفت: تنها متولی سبک زندگی در جامعه اسلامی بانوان هستند و وظیفه دارند که سبک زندگی ایرانی و اسلامی را در جامعه پیاده سازی کنند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین در نشست تخصصی نقش بانوان در گام دوم انقلاب گفت: جمهوری اسلامی ایران و به عبارتی انقلاب ما انقلاب مردانه نبود و نقش زنان بسیار حائز اهمیت و روشن بوده است و پس از انقلاب نیز نقش بانوان در تمامی ابعاد اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، ورزشی و همه عرصه ها بسیار پر رنگ بوده است.
حجت الاسلام و المسلمین فراهانی خاطرنشان کرد: در اسلام به عنوان منبع محتوایی جمهوری اسلامی هیچ محدودیتی برای فعالیت های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی قائل نشده است و یک زن میتواند در تمامی بخش هایی که مردان امکان حضور دارند حضور فعال داشته باشد.
وی گفت: این نگاه در جمهوری اسلامی ایران وجود داشت و تلاش شد تا محدودیتی برای حضور بانوان در نظر گرفته نشود ولی به هر حال باید بپذیریم جسم زن با جسم زن متفاوت است و این تفاوت در ذات و نوع جنس موجب شده است تا تفاوت هایی در نوع فعالیت ها وجود داشته باشد.
حجت الاسلام فراهانی اظهار داشت: این که ما برخی از مشاغل را زنانه و مردانه میدانیم به این دلیل است که با ویژگی های روحی و جسمی و فیزیکی زنان یا مردان همخوانی دارد، لذا نمیتوان این نوع نگاه را تبعیض و ایجاد تفاوت جنسیتی دانست.
وی گفت: اگرجایی گفته می شود که زن ها در این حوزه حضور داشته باشند یا نه! به این دلیل است که تفاوت های روانشناختی، جسمی و فیزیکی زنان برای موقعیتی مناسب است یا خیر، همانطور که دین مبین اسلام جایگاه زنان را در خانواده با توجه به این ویژگی ها تدوین کرده است.
حجت الاسلام فراهانی افزود: وقتی فردی منحرف شد به مرور خانواده، فرزندان، اطرافیان، دوستان و جامعه خود را نیز به این شبهه مبتلا میکند و در نهایت با موجی عظیم از انحراف مواجه هستیم که به این راحتی قابل حل و فصل نیست.
وی تصریح کرد: جریان سازی نادرست فکری که این روزها توسط فضای مجازی و اینترنت به سرعت در حال رشد است بسیار بسیار میتواند آسیب زا باشد اما نکته اصلی ما از این مسئله بحث جریان فکری، بصیرت افزایی و مهارت افزایی اعتقادی و فرهنگی بسیار حائز اهمیت است.
وی افزود: کار در فضای فکری و فرهنگی تکلیفی است که امام حسین(ع) آن را از نجات دادن جان مومن واجب تر و لازم تر می داند.
حجت الاسلام فراهانی گفت: خلاصه گفته های ما این است که بانوان جمهوری اسلامی به عنوان عناصر اصلی و نیروهای انسانی اصلی و محوری جامعه و به تعبیر رهبر معظم انقلاب عناصر اصلی موفقیت در جامعه، می باشند.
وی خاطرنشان کرد: حضور بانوان در عرصه های مختلف و همچنین قوی شدن بانوان ما از نظر اعتقادی، میتواند نقش آفرینی بانوان را، در جریان سازی های فرهنگی کشور ایجاد کند.
این پژوهشگر قزوینی ادامه داد: تنها متولی سبک زندگی در جامعه اسلامی بانوان هستند و وظیفه دارند که سبک زندگی ایرانی و اسلامی را در جامعه پیاده سازی کنند.
حجت الاسلام فراهانی افزود: گام دوم انقلاب اگر بخواهد موفق بشود باید از کمک زنان بهره بگیرد و فعالیت های بانوان ما پررنگ تر و شفاف تر باشد.
بيشتر
سال جهش تولید گرامیباد
میز خدمت
به یاد شهدا
بيشتر
نورسیده ها
ویژه همکاران
بازدید سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 1003189
تعداد بازديد کنندگان سايت: 268545385 تعداد بازديد زيرپورتال: 1020307 اين زيرپورتال امروز: 728 سایت در امروز: 42654 اين صفحه امروز: 642
        نشانی: قزوین - بلوار مدرس - جنب نیروی انتظامی - اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین کد پستی 13137-34156 تلفن: 33243767 - 33243768 -028     فاکس : 33243766 - 028
 
 .Copyright © 2015 www.qazvinpl.ir. All rights reserved