ارتباط با مدیر کل


 
 


 

 

 

بيشتر
اخبار


1399/7/16 چهارشنبه به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان قزوین برگزار شد
دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان قزوین  در سال جاری به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی قزوین، دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان در سال جاری به ریاست عباس افلاطونی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری و با حضور فاطمه محمدبیگی، مدیرکل کتابخانه های عمومی و سایر اعضای حقیقی و حقوقی برگزار شد.
در ابتدای این جلسه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی، گفت: با توجه به رسالت فرهنگی کتابخانه های عمومی در سطح جامعه، این نهاد فرهنگی به مناسبت های مختلف ملی و مذهبی در سطح استان برنامه های متفاوتی را در شش ماهه نخست سال جاری اجرا کرده است.  وی  از اجرای برنامه های متنوع فرهنگی ویژه بزرگداشت هفته دفاع مقدس در کتابخانه های عمومی استان خبر داد.
محمدبیگی ضمن اشاره به ساخت کتابخانه مرکزی گفت: اهتمام جدی برای ساخت و تکمیل پروژه کتابخانه مرکزی استان، وجود دارد. امید است با همکاری مسئولان شاهد ساخت و تکمیل این پروژه استان قزوین باشیم که حتما در ارتقاء شاخص های فرهنگی استان تغییر مطلوبی خواهد داشت.
مدیر کل کتابخانه های عمومی با توجه به روز روستا و عشایر اشاره ای به روستا ها و آبادانی های استان پرداخت و گفت: در سطح کشور  62 هزار آبادی وجود دارد که تنها 1.5 درصد دارای کتابخانه می باشند و در استان قزوین 824 روستا وجود دارد که 7 روستا دارای کتابخانه می باشند. که  با توجه به نیاز منطقه به کتابخانه لازم است تا کتابخانه های روستایی تقویت و ساخته شوند زیرا سهولت دسترسی به کتابخانه عمومی و همچنین منابع غنی موجود در کتابخانه از مهم ترین عناصر ترغیب مردم به ویژه کودکان و نوجوانان به مطالعه و کتابخوانی در روستا است.
وی تاکید کرد:  کتابخانه روستایی، با اهداف فرهنگی، علمی و فنی در خدمت تعالی فکر و توسعه عمل روستائیان است، که می تواند با ایجاد تاثیرات سازنده بر زندگی مردم روستا نقش مهمی در توسعه و اقتصاد روستا داشته باشد. از طرفی بدلیل نفوذ کمتر اینترنت در روستاها، کتابخانه ها می تواند به عنوان بهترین و امن ترین محیط فرهنگی ارائه خدمت نماید.
وی همچنین استفاده از ظرفیت سایر دستگاه های اجرایی در راه اندازی کتابخانه در مناطق فاقد کتابخانه را یک راه مناسب برای توسعه فضاهای کتابخانه ای دانست و گفت : برای افزایش فضای کتابخانه‌ای در روستا ها نیازمند استفاده از ظرفیت خیرین محترم شهرستان و مساعدت ادارات و سازمان‌های ذی‌ربط هستیم.
سپس در ادامه جلسه افلاطونی ضمن خیر مقدم به مدیرکل کتابخانه ها و سایر اعضا، گفت: باید تمام تلاش خود را برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی به کار ببریم  و چنانچه بتوانیم جامعه هدف را به شیوه صحیح و درست مدیریت کنیم، قطعا می توانیم اهداف بلند مدت خود را در جامعه به دست این قشر پیاده نمائیم.
وی ادامه داد: کتابخانه های روستایی با مدیریت درست می توانند عامل رشد و بالندگی اقتصاد روستا باشند. با توجه به پراکندگی جمعیت در روستاهای این شهرستان، نیاز به احداث کتابخانه عمومی در روستاهای اطراف شهرستان قزوین می باشد که از مطالبات مردم است. سپس وی قول مساعد رایزنی ها و مکاتبات  مورد نیاز جهت احداث این مرکز فرهنگی یا راه اندازی و فراهم نمودن زیرساخت استفاده از کتابخانه سیار را داد.
بيشتر
سال جهش تولید گرامیباد
میز خدمت
به یاد شهدا
بيشتر
نورسیده ها
ویژه همکاران
بازدید سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 1003126
تعداد بازديد کنندگان سايت: 268542751 تعداد بازديد زيرپورتال: 1020239 اين زيرپورتال امروز: 664 سایت در امروز: 40020 اين صفحه امروز: 579
        نشانی: قزوین - بلوار مدرس - جنب نیروی انتظامی - اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین کد پستی 13137-34156 تلفن: 33243767 - 33243768 -028     فاکس : 33243766 - 028
 
 .Copyright © 2015 www.qazvinpl.ir. All rights reserved