ارتباط با مدیر کل


 

 

 

 

 

 

بيشتر
اخبار
1399/8/18 يكشنبه به منظور ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و به مناسبت روز فرهنگ عمومی صورت گرفت؛ دیدار مدیر کل کتابخانه های عمومی استان با مدیر کل صدا و سیمای استان قزوین
فاطمه محمدبیگی، مدیرکل‌ کتابخانه‌های عمومی قزوین به منظور ترویج کتاب و کتابخوانی در روز فرهنگ عمومی با سعید انبارلویی مدیرکل صدا و سیمای مرکز استان دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، فاطمه محمدبیگی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان به همراه ندا امیرلو، معاون اداره کل، با سعید انبارلویی، مدیرکل صدا و سیمای مرکز استان دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار محمدبیگی ضمن تقدیر از فعالیت های صدا و سیمای مرکز قزوین در جهت ترویج کتابخوانی و همچنین ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی استان، اظهار داشت: با توجه به اینکه در زمان شیوع بیماری کرونا فعالیت های فرهنگی کتابداران در فضای مجازی انجام می شود، اداره کتابخانه های عمومی نیازمند همکاری سایر دستگاه های مرتبط از جمله صدا و سیما به عنوان مهم ترین ابزار معرفی و تبلیغ این فعالیت ها به مردم عزیز شهرمان، می باشد.
وی به تولید برنامه های بخش کودک در راستای کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و گفت: دورانی طلائی که عادت به کتابخوانی در افراد شکل می گیرد سنین کودکی است و این مهم می طلبد با تدابیر لازم بتوانیم فرهنگ مطالعه در جامعه به خصوص کودکان را تقویت نماییم .
محمدبیگی خاطر نشان کرد: صدا و سیما می تواند در برنامه های تولیدی و پخش اخبار و گزارش و حتی پیام های بازرگانی توجه ویژه ای به کتاب و کتابخانه های عمومی به عنوان ارکان مهم فرهنگ جامعه، داشته باشد. 
در ادامه این دیدار انبارلویی با بیان ضرورت گسترش فرهنگ کتابخوانی در جامعه، اظهار داشت: باید به صورت جدی از ظرفیت های مختلف فرهنگی به ویژه ظرفیت رسانه ها برای نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی در جامعه بهره گرفت و این امر نیازمند این است تا متولیان در بحث فرهنگ سازی و به خصوص برنامه سازی به طور مطلوب وارد حوزه عمل شوند.
وی در پایان ترویج فرهنگ مطالعه را یکی از وظایف صدا و سیما دانست و خاطرنشان کرد: شبکه قزوین آمادگی دارد، ضمن تهیه برنامه هایی با موضوع مطالعه، مطالب و اخبار مربوط به حوزه کتابخانه های عمومی را با جدیدت پوشش دهد.

 
بيشتر
سال جهش تولید گرامیباد
میز خدمت
به یاد شهدا
بيشتر
نورسیده ها
ویژه همکاران
بازدید سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 1000656
تعداد بازديد کنندگان سايت: 268407176 تعداد بازديد زيرپورتال: 1017707 اين زيرپورتال امروز: 482 سایت در امروز: 18537 اين صفحه امروز: 387
        نشانی: قزوین - بلوار مدرس - جنب نیروی انتظامی - اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین کد پستی 13137-34156 تلفن: 33243767 - 33243768 -028     فاکس : 33243766 - 028
 
 .Copyright © 2015 www.qazvinpl.ir. All rights reserved