ارتباط با مدیر کل


 

 

 

 

 

 

بيشتر
اخبار


1399/8/22 پنجشنبه به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی برگزار شد؛ نشست کتاب خوان مجازی با حضور کتابداران شهرستان البرز
نشست کتابخوان مجازی به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان البرز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی قزوین، همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی نشست مجازی کتابخوان به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان البرز از پلتفرم  اسکای روم برگزار شد. 
در آغاز این نشست، شهربانو غنمی، مسئول کتابخانه دهخدا به معرفی کتاب «آبنبات هل دار» نوشته مهرداد صدقی پرداخت و گفت: «آبنبات هل‌دار» داستان طنزی است از زبان یک کودک بجنوردی؛ برادر این کودک قرار است به جبهه برود. محسن، راوی داستان، فرزند آخر یک خانوادة پنج‌نفری است. آن‌ها همراه مادربزرگشان در یکی از محله‌های قدیم بجنورد زندگی می‌کنند. فضای داستان سرتاسر ماجراهای خنده‌دار و حیرت‌آور است.
وی اظهار داشت: در این داستان، نویسنده نشان می‌دهد، در سال‌هایی که به ظاهر برای بسیاری یادآور روزهای جنگ است، بخش عمده‌ای از مردم ایران زندگی شاد و پُرماجرایی داشتند.
غنمی عنوان کرد: این کتاب، برای کسانی که از روزگار دهة 1360 خاطرات نوستالژیک دارند، برای نسل امروز هم، که دوست‌دارِ موقعیت‌های طنزِ کُمیک‌اند، حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. 
سپس نسا حبیب خواه، کتابدار کتابخانه یادگار امام ، به کتاب «سید بغداد» نوشته محمد طحان اشاره کرد و گفت: رمان سید بغداد به نویسندگی «محمدطعان» و ترجمه «محمدرضا شیخی محمدی»  از سوی انتشارات آستان قدس رضوی منتشر شده است. 
حبیب خواه اظهار داشت: نویسنده در این کتاب داستان یک سرباز آمریکایی به نام جیمی را روایت می کند که به فراخوان جنگ عراق پاسخ مثبت می دهد اما بعد از مدتی در می یابد که به او دروغ گفته شده است و به ماهیت این جنگ پی می برد. او در جستجوی حقیقت با روحانی سید عراقی روبه رو می شود و به هدایت او به اسلام شیعی می گرود و جذب شخصیت بی مانند امام حسین (ع) می شود. 
در ادامه، پریسا جعفری، مسئول کتابخانه دارالعباس کتاب «زنی در کابین ده» نوشته روث ور  را معرفی کرد و درباره کتاب گفت: این کتاب سفر تفریحی یک خبرنگار زن به نام لو بلک لاک را روایت می‌کند. او قرار است با یک کشتی لوکس سفر تفریحی یک هفته‌ای داشته باشد، اما این کشتی تنها چند کابین دارد که هر کدام آبستن حوادثی بسیار شگفت‌انگیز و گاه غیرقابل باور است.
وی اذعان داشت: زنی در کابین 10 در این داستان جذاب و منسجم ماموریتی کم نظیر نصیبش می¬شود: مسافرتی یک هفته¬ای با کشتی تفریحی لوکسی که تنها چند کابین دارد. آسمان صاف است، آب آرام و میهمانان خاص و خوش¬پوش کشتی سرمست از آغاز سفرشان با آن کشتی اختصاصی در دریای دل¬انگیز شمال، کابین¬هایش مجلل است و میهمانی¬های شام پر از شر و شور. 
در ادامه علی ذلیخایی، مسئول کتابخانه شهدای کمال آباد با معرفی کتاب « کشتی پهلو شکسته» نوشته سید مهدی شجاعی، عنوان کرد: کتاب کشتی پهلو گرفته به قلم سید مهدی شجاعی اثری فاخر است که سعی کرده گوشه‌ای از جایگاه بی‌همتا این شخصیت بزرگوار را به تصویر بکشد. 
ذلیخانی عنوان کرد: شناخت و درک زندگی بزرگان دینی سبب می‌شود از رهنمودهای آنان برای انتخاب مسیر درست زندگی استفاده کنیم. معرفت ناشی از شناخت این افراد باعث می‌شود به درک درستی از حقیقت زندگی دست یابیم و در مسیر کمال قدم برداریم.
وی ادامه داد: «حضرت فاطمه (س)» کوچکترین دختر «حضرت محمد(ص)» و همسر «امام علی (ع)» در چنان در جایگاه والایی از عصمت و  قرار دارد که می‌تواند الگوی بسیار ارزنده‌ای برای زندگی باشد. 
در انتهای این نشست عسگر پور، کتابدار به معرفی کتاب « بادبادک باز » نوشته خالد حسینی پرداخت و بیان کرد: این رمان شما را با یک نویسنده افغانستانی آشنا می کند که دغدغه هایش در نوشته هایش کاملاً مشخص است. خالد حسینی نویسنده ای است که با نگارش کتاب توانسته صدای مردم افغان را به گوش جهان برساند. 
عسگر پور خاطر نشان کرد: در تمام قسمت های کتاب با روایتی صمیمی و دوستانه مواجه خواهیم بود و مخاطب به سرعت میتوان با برخی قسمت های کتاب همزاد پنداری کند. این کتاب مخاطب را برای شنیدن داستانی که شاید به همین سادگی نتوان از آن عبور کرد آماده می‌کند. 
بيشتر
سال جهش تولید گرامیباد
میز خدمت
به یاد شهدا
بيشتر
نورسیده ها
ویژه همکاران
بازدید سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 1000723
تعداد بازديد کنندگان سايت: 268408701 تعداد بازديد زيرپورتال: 1017776 اين زيرپورتال امروز: 545 سایت در امروز: 20062 اين صفحه امروز: 454
        نشانی: قزوین - بلوار مدرس - جنب نیروی انتظامی - اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین کد پستی 13137-34156 تلفن: 33243767 - 33243768 -028     فاکس : 33243766 - 028
 
 .Copyright © 2015 www.qazvinpl.ir. All rights reserved