ارتباط با مدیر کل


 

 

 

 

 

 

بيشتر
اخبار
1399/8/25 يكشنبه همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار و به پاس تلاش در راه اعتلای فرهنگ کتاب و کتابخوانی؛ استاندار قزوین از کارکنان و کتابداران تجلیل کرد
همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار استاندار قزوین با هدف تکریم کتابداران از مجموعه کارکنان ستاد و کتابداران کتابخانه عارف به نمایندگی از کتابداران کل استان تجلیل به عمل آورد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین هدایت اله جمالی پور، استاندار قزوین 
همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار و با هدف تکریم کتابداران از مجموعه کارکنان ستاد و کتابداران کتابخانه عارف تجلیل به عمل آورد.
در این دیدار فاطمه محمدبیگی، مدیرکل کتابخانه های عمومی قزوین به ارائه گزارشی از فعالیت های این اداره کل از جمله اقدامات صورت گرفته در حوزه کتاب و کتابخوانی به صورت مجازی پرداخت و گفت: برگزاری برنامه های فرهنگی متعدد در قالب اجرای طرح  «نذر کتاب – نذر دانایی»، نشست های تخصصی کتاب، مسابقات کتابخوانی، کارگاههای آموزشی، پویش های فرهنگی متعدد، معرفی تخصصی کتاب و ...  از مهم ترین اقدامات صورت گرفته در برنامه های اخیر بود.
محمدبیگی با ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی از نظر سرانه فضای مطالعه و امکانات موجود در استان گفت: یکی از مطالبات به حق مردم قزوین، توسعه فیزیکی کتابخانه ها و تامین منابع است که امیدواریم با عنایت ویژه مجموعه مدیریت استان شاهد تخصیص اعتبار مطلوبی در راستای تعمیر، تجهیز و افتتاح پروژه های عمرانی کتابخانه ها در سال جاری باشیم.
 در ادامه استاندار ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی به کتابداران و فعالان عرصه کتابخوانی، بیان کرد: کتابداران پای در مسیر مهمی گذاشته‌اند و رسالت خطیری را عهده‌دار شده‌اند. کتابداران باید در جامعه، شرایطی را فراهم کنند که مردم به کمال و پیشرفت نائل شوند.
وی افزود: کتابخانه های عمومی به عنوان یک مجموعه پویا در حوزه کتابخوانی وظیفه سنگینی را به دوش دارند و تلاش های فرهنگی این مجموعه، ستودنی و قابل تقدیر است .
ایشان به ضرورت توجه به موضوع کتاب و کتابخوانی در مناطق روستایی اشاره و افزود: فضای های بلا استفاده موجود در روستاها که می تواند تبدیل به کتابخانه شود باید شناسایی گردد.
جمالی پور تصریح کرد: توسعه کتابخوانی و فرهنگ مطالعه در کشور میزان همگرایی اجتماعی ما را افزایش داده و منجر به ایجاد توسعه پایدار اقتصادی در کشور خواهد شد.
بيشتر
سال جهش تولید گرامیباد
میز خدمت
به یاد شهدا
بيشتر
نورسیده ها
ویژه همکاران
بازدید سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 1000662
تعداد بازديد کنندگان سايت: 268407385 تعداد بازديد زيرپورتال: 1017714 اين زيرپورتال امروز: 486 سایت در امروز: 18746 اين صفحه امروز: 393
        نشانی: قزوین - بلوار مدرس - جنب نیروی انتظامی - اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین کد پستی 13137-34156 تلفن: 33243767 - 33243768 -028     فاکس : 33243766 - 028
 
 .Copyright © 2015 www.qazvinpl.ir. All rights reserved