ارتباط با مدیر کل


 

 

 

 

 

 

بيشتر
اخبار


1399/8/27 سه‌شنبه نماینده ولی فقیه در استان قزوین: ظرفیت مساجد و اماکن مقدسه در ترویج کتاب و کتابخوانی به کار گیری شود
نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: کتاب و مذهب دو مقوله جدا از همه نیستند بلکه علم همه کتاب های ارزشمند در دست قرآن است از این رو میتوان از ظرفیت مساجد و اماکن مقدسه در ترویج کتاب و کتابخوانی به کارگیری کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، آیت الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان قزوین همزمان با هفته کتاب با فاطمه محمد بیگی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین دیدار کرد. 
در ابتدای این دیدار فاطمه محمد بیگی مدير کل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین به ارائه گزارشی جامع از وضعیت کتابخانه های عمومی استان و فعالیت کتابداران کتابخانه ها در شرایط کنونی در فضای مجازی و تلاش در راستای حفظ مخاطبین کتابخانه ها با ارائه برنامه های متنوع فرهنگی و ترویجی پرداخت و برخی از دغدغه های این حوزه را با نماینده ولی فقیه در استان به اشتراک گذاشت. 
در ادامه این دیدار امام جمعه قزوین ضمن تشکر از فعالیت های صورت گرفته اظهار داشت: قرآن کتاب برکت است، و در شبی مبارک نازل شده است پس آن چیزی که کتاب و کتابخوانی را برکت میدهد این است که بدانیم که علم کتابهای ما در دست قرآن است و مهم ترین کتاب ما قرآن است.
وی بیان کرد: اینکه قرآن جایگاه ویژه ای داشته باشد بسیار مهم است، چرا که قرآن در محیطی نازل شد که به تعداد انگشتان دست با سواد در عربستان وجود نداشت و در این فضا بر علم و دانش تاکید کرد.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: قرآن و جایگاه کتب دینی باید به صورت ویژه در کتابخانه های ما مد نظر قرار گیرد نه این که تصور این باشد که قرآن هم کتابی مثل سایر کتابهای موجود  در این کتابخانه است.
آیت الله عابدینی اظهار داشت: ما هم باید در نگاه هایمان به این مسئله توجه جدی داشته باشیم و اجازه ندهیم بین فضای معنوی و مذهبی ما و کتاب و کتابخوانی فاصله بیفتد از این روست که توصیه ما همیشه بر راه اندازی کتابخانه ها در محیط مساجد بوده است، چرا که کتابخوان ما میتواند معنوی و مذهبی باشد و همین حرکت گامی ارزشمند برای همراهی این دو حوزه است.
امام جمعه قزوین افزود: بسیاری از مساجد، امامزادگان و اماکن مقدس ما در استان قزوین از حضور پرشور مردم برخوردار هستند و چه خوب می شود اگر بتوانیم در همین فضا کتاب را نیز در اختیار مردم قرار دهیم و با این حرکت هم مسجد را آباد کردیم و هم نیاز به مطالعه و کتابخوانی در جامعه را در بستر مسجد پاسخ دادیم.
آیت الله عابدینی گفت: در روستاها که امکانات کمتری وجود دارد و امکان ساخت کتابخانه نیست میتوانیم از ظرفیت مسجد استفاده کرده و فضا را برای تاسیس کتابخانه فراهم کرد.
وی تاکید کرد: در امور کتاب و کتابخوانی میتوانیم از ظرفیت فعالین حوزه معنوی و مذهبی، روحانیون مساجد و مسجدی ها بهره مند شد و قطعا مورد ارتقاء هم روحیه مذهبی در بین جوانان و هم ترویج کتابخوانی در جامعه می شود.
امام جمعه قزوین اظهار داشت: جشنواره های مختلفی که طی چند سال گذشته در حوزه کتاب و کتابخوانی در استان قزوین برگزار شده است بسیار ارزشمند است چرا که در کنار ترویج روحیه کتاب و کتابخوانی توانسته است محتوای مناسب مذهبی و معنوی را در بین جامعه ترویج دهد.
بيشتر
سال جهش تولید گرامیباد
میز خدمت
به یاد شهدا
بيشتر
نورسیده ها
ویژه همکاران
بازدید سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 1000661
تعداد بازديد کنندگان سايت: 268407340 تعداد بازديد زيرپورتال: 1017713 اين زيرپورتال امروز: 485 سایت در امروز: 18701 اين صفحه امروز: 392
        نشانی: قزوین - بلوار مدرس - جنب نیروی انتظامی - اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین کد پستی 13137-34156 تلفن: 33243767 - 33243768 -028     فاکس : 33243766 - 028
 
 .Copyright © 2015 www.qazvinpl.ir. All rights reserved