ارتباط با مدیر کل


 

 

 

 

 

 

بيشتر
اخبار
1399/9/2 يكشنبه مدیرکل توسعه کتابخانه ها و مشارکت‌های نهاد کتابخانه های عمومی: کرونا، خلاقیت و نوآوری در فعالیت های ترویجی حوزه کتاب را رونق بخشید
مدیرکل توسعه کتابخانه ها و مشارکت‌های نهاد کتابخانه های عمومی از پیگیری ویژه مجلس شورای اسلامی در خصوص بخشی از مشکلات سازمانی نظیر اعتبارات و مشکلات معیشتی کتابداران خبر داد. 
اصغر گودرزی مدیرکل توسعه کتابخانه ها و مشارکت‌های نهاد کتابخانه های عمومی در بخش دیگری از این مراسم به صورت مجازی در جلسه مشارکت پیدا کرد و گفت: شیوع بیماری کرونا توانست همه ابعاد زندگی را در تمام دنیا تحت تاثیر قرار دهد که کتابخانه های عمومی نیز از این قاعده مستثنی نماند و در مرحله نخست با تعطیلی موقتی و پس از آن با تغییر نوع فعالیت مواجه بودیم که موجب شد تا بخشی از برنامه ها و فعالیت های فرهنگی در این نهاد به فضای مجازی منتقل شد.
وی بیان کرد: با توجه به پیش بینی های انجام شده به نظر می رسد باید برای زندگی با این وضعیت همخوانی پیدا کنیم چرا که تا مدت زمانی طولانی در گیر این پاندمی جهانی خواهیم بود و از این رو توسعه فعالیت های مجازی بسیار اثربخش خواهد بود چرا که با شرایط ایجاد شده امروز خدمات فرهنگی ما در نهاد کتابخانه ها محدودیت های فیزیکی را از میان برداشته است و توانسته خدمات را در تمامی ساعات شبانه روز در اختیار علاقمندان قرار دهد.
مدیرکل  توسعه کتابخانه ها و مشارکت های نهاد کتابخانه های عمومی گفت: در این زمان خلاقیت و ایده های نوی همکاران ما در نهادهای کتابخانه ها پرورش پیدا کرد که طرح 30 ثانیه با کتاب، طرح سایت کتاب، شکوفایی واژه ها، قاصدک های کاغذی  و هزاران برنامه دیگر خلاقیت و همراهی همکاران ما در استان های مختلف بوده است.
گودرزی عنوان کرد: برپایی موکب مجازی در شهرستان تاکستان قزوین نیز از اقدامات برجسته ای بود که در این مدت مورد توجه مردم قرار گرفت و توانست رضایتمندی کتابدوستان را به همراه داشته باشد و شاید برای نخستین بار شاهد حضور نویسندگان، مسئولین و ناشران برجسته در جلسات نقد کتاب و کتابخوانی در روستاها و مناطق دور افتاده بودیم .
وی افزود: شبکه مجازی کتابداران که توسط همکاران ما در نهاد کتابخانه ها جهت تامین محتوا شکل گرفت توانست آموزش مجازی را برای کتابداران ارائه کند و به نظر می رسد با علاقمندی کتابداران و فعالین این حوزه توانست کارکردهای خوبی نیز داشته باشد.
مدیرکل توسعه کتابخانه ها و مشارکت نهاد کتابخانه های عمومی خاطرنشان کرد: راه اندازی پیک کتاب و راه اندازی میز مرجع مجازی از خدمات برجسته در کتابخانه های عمومی استان قزوین است که جای تشکر دارد و خوشحالیم که استان قزوین در این حوزه عملکرد خوبی از خود به یادگار گذاشته است.
گودرزی گفت: خواهش و درخواست ما این است که اجازه ندهیم شیوع بیماری کرونا خدمات و تلاش های انجام شده برای ترویج کتابخوانی را از بین ببرد و امیدواریم به سلامت بتوانیم از این دوران عبور کنیم، اگرچه که معقتدیم هنوز هم به پختگی کامل در ارائه خدمات مجازی نرسیده ایم و همچنان برای رشد در این مسیر نیازمند یادگیری و مشارکت جمعی هستیم.
وی افزود: بخشی از مشکلات سازمانی نظیر اعتبارات و مشکلات معیشتی کتابداران به صورت ویژه از مجلس شورای اسلامی در حال پیگیری است که امیدواریم با همراهی نمایندگان محترم مجلس شاهد تغییرات خوبی در این حوزه باشیم.
بيشتر
سال جهش تولید گرامیباد
میز خدمت
به یاد شهدا
بيشتر
نورسیده ها
ویژه همکاران
بازدید سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 1000649
تعداد بازديد کنندگان سايت: 268406952 تعداد بازديد زيرپورتال: 1017700 اين زيرپورتال امروز: 475 سایت در امروز: 18313 اين صفحه امروز: 380
        نشانی: قزوین - بلوار مدرس - جنب نیروی انتظامی - اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین کد پستی 13137-34156 تلفن: 33243767 - 33243768 -028     فاکس : 33243766 - 028
 
 .Copyright © 2015 www.qazvinpl.ir. All rights reserved