ارتباط با مدیر کل


 
 


 

 

 

بيشتر
اخبار

1399/9/2 يكشنبه در مراسم بیست و هشتمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار صورت گرفت؛ تجلیل از کتابداران؛ فعالین حوزه کتاب و برگزیدگان دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی استان قزوین
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی قزوین، آئین تجلیل از برگزیدگان حوزه کتاب و کتابخوانی به مناسبت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار و با حضور فاطمه محمد بیگی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین، صدیقه ربیعی مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری قزوین، اصغر گودرزی مدیرکل توسعه کتابخانه ها و مشارکت‌های نهاد کتابخانه های عمومی، مریم بیدخام مدیر کل فرهنگی و اجتماعی استانداری و محمد رستمی معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین و جمعی از علاقمندان به حوزه کتاب و مسئولین استان در بستر اسکای روم به صورت مجازی برگزار شد.
فاطمه محمد بیگی مدیر کل کتابخانه های عمومی استان قزوین اظهار داشت: اگرچه نیاز است تا همه سال به صورت ویژه به فعالیت های کتاب و کتابخوانی بپردازیم ولی هفته کتاب و کتابخوانی فرصت مناسبی است تا به صورت ویژه به اهمیت این حوزه و فعالیت های ترویجی  پرداخت .
وی بیان کرد: اهمیت کتاب به عنوان اثرگذارترین فعالیت فرهنگی کشور آن قدر بالاست که مقام معظم رهبری یکی از پر خسارت ترین تنبلی ها را تنبلی در خواندن کتاب عنوان کردند و از این رو توصیه کردند تا در ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی از هیچ تلاشی فروگذار نشود.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین گفت: ترویج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه یک مسئله چند وجهی است که شامل سطوح خرد و کلان است، از این رو کتابخانه های عمومی به عنوان یکی از مراکز تسهیل کننده در این حوزه نقشی اثرگذار در ترویج کتابخوانی در سطوح خرد و کلان ایفا میکنند.
محمد بیگی افزود: امروز همه دنیا به این باور رسیده است که کتابخوانی امری اکتسابی است و برای نهادینه کردن آن در بین اعضای جامعه باید از سنین کودکی با آموزش غیر مستقیم و حمایت از عادت مطالعه بهره گیری کر د تا در بزرگسالی تبدیل به رفتار شود. 
وی افزود: در پی شرایط ایجاد شده با شیوع بیماری کرونا و تعطیلی نهاد کتابخانه های عمومی برای مدتی به دستور ستاد پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، اجازه ندادیم فعالیت های ترویجی متوقف شود نشد و در مسیر خدمت رسانی به مخاطبین زنجیره خدمات ما قطع نشدنگردید بلکه از ارتباط فیزیکی به ارتباط در فضای مجازی تغییر مسیر داد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین گفت: در این ایام بیش از 15 هزار کلیپ آموزشی، ترویجی و قصه گویی تولید و در بستر فضای مجازی به مخاطبین ارائه شد.
محمد بیگی افزود: همچنین در یکسال گذشته بیش از 10 هزار خبر از اداره کل کتابخانه های عمومی  با هدف آشنایی با فعالیت های ترویجی کتابخانه ها در رسانه های مختلف به انتشار رسید که بخش قابل توجهی از این اخبار مرتبط با پیگیری پروژه های نیمه تمام استان قزوین بود که با همین پیگیری و هماهنگی های به عمل آمده امیدواریم تا پایان امسال تعدادی از این پروژه ها به بهره برداری برسد.
وی تصریح کرد: در این مدت همکاران بنده در تلاش بودند تا ارتباط خود را با کاربران و مخاطبین کتابخانه ها حفظ کرده  و با حمایت های انجام شده توانستیم خدمات خود را به صورت ویژه به مردم ارائه نماییم که  نیاز است تا از مسئولین استانی به ویژه استاندار محترم قزوین نیز به دلیل همراهی با اداره کل کتابخانه های استان تشکر نماییم.

همچنین در این مراسم ویژه که با استقبال از سوی کتابداران کتابخانه های عمومی و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی برگزار شد از برگزیدگان فعال در حوزه کتابخانه‌های عمومی شامل، کتابداران برگزیده استان قزوین؛ برگزیدگان استانی دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و برگزیدگان پویش "شور و شعور حسینی با کتاب" تجلیل شد.

اسامی برگزیدگان بیست و هشتمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار استان قزوین به شرح ذیل است.

جبار عرب محمدی، پیشکسوت برتر در حوزه کتاب و کتابخوانی از شهرستان تاکستان
فرمان حسین نژاد، خدمتگزار برتر از کتابخانه دانش شهرستان البرز
حمید درزی رامندی،  کتابدار برتر در حوزه فعالیت های شاخص در کتابخانه آیت الله مدنی شهرستان بوئین زهرا
مژگان آقا احمدی، کتابدار برتر در حوزه فضای مجازی از کتابخانه امام حمد باقر(ع) شهرستان آبیک
فرزانه عمویی، کتابدار برتر در حوزه فعالیت های ترویجی از کتابخانه شهید بهشتی شهرستان تاکستان
عباس خاکباز، کتابدار برتر در حوزه فعالیت تروجی از کتابخانه باقرالعلوم(ع) شهرستان بوئین زهرا
معصومه فاضلی، کتابخوان برتر بزرگسال از کتابخانه دبیر سیاقی شهرستان البرز

اسامی برگزیدگان استانی دهمین دوره جشنواره رضوی

ناهید سادات حیاتی،از شهرستان قزوین و رمضان حیدری، از شهرستان آبیک در بخش پویش بزرگسال دهمین دوره جشنواره رضوی
مهناز رحمانی، از شهرستان تاکستان و صفر امینی، از شهرستان بوئین زهرا در بخش خانوادگی دهمین دوره جشنواره رضوی 
حیدر علی قموشی، محمد حسن زاده از شهرستان قزوین و پریسا جعفری از شهرستان البرز در بخش چهار گزینه ای دهمین دوره جشنواره رضوی

اسامی برگزیدگان پویش « شور و شعور حسینی با کتاب»

زکیه مهر علیان و ثریا یوسفی منفرد از شهرستان تاکستان و ستایش توکلی از شهرستان قزوین برگزیده پویش شور و شعور حسینی 
بيشتر
سال جهش تولید گرامیباد
میز خدمت
به یاد شهدا
بيشتر
نورسیده ها
ویژه همکاران
بازدید سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 1003207
تعداد بازديد کنندگان سايت: 268546807 تعداد بازديد زيرپورتال: 1020325 اين زيرپورتال امروز: 746 سایت در امروز: 44076 اين صفحه امروز: 660
        نشانی: قزوین - بلوار مدرس - جنب نیروی انتظامی - اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین کد پستی 13137-34156 تلفن: 33243767 - 33243768 -028     فاکس : 33243766 - 028
 
 .Copyright © 2015 www.qazvinpl.ir. All rights reserved