ارتباط با مدیر کل
1394/3/19 سه‌شنبه
1395/7/14 چهارشنبه


 
 


 

 

 

بيشتر
اخبار

1401/12/15 دوشنبه حضور پرشور مردم و مسئولان در طرح کتابخانه گردی قزوین
فاطمه محمدبیگی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین با اشاره به فرارسیدن سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی  کشور در 17 اسفند ماه، از برگزاری گفت: طرح کتابخانه‌گردی امسال در کتابخانه های عمومی استان طی دو روز 15 و 16 اسفند در حال برگزاری است.
به گزارش روابط عمومی کتابخانه های عمومی استان قزوین، طرح کتابخانه گردی امروز با حضور پرشور مردم و مسئولان از جمله لیلا غریب مدیرکل امور روستایی و عشایری استانداری؛  حجت الاسلام و المسلمین معبودی، نماینده ولی فقیه در سپاه صاحب الامر (عج)؛ سرهنگ پویا منش، معاونت فرهنگی هنری سپاه صاحب الامر (عج)؛ عمیدی، رئیس نمایندگی وزارت خارجه در استان؛ محسن آخوندی، مشاور استاندار در امور ایثارگران و نمایندگانی از هلال احمر استان و  سایر سازمان ها و دستگاه ها در کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) قزوین برگزار شد.
وی افزود: امسال در این طرح 11  باب کتابخانه در استان قزوین میزبان مسئولان استان از جمله فرمانداران، شهرداران، بخشداران، دهیاران، اعضای شورای شهر و روستا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، ائمه جمعه و جماعت، اعضای انجمن‌های کتابخانه‌های عمومی استان‌ و شهرستان‌ها و گروه‌های مرجع و نخبگان هستند.
محمدبیگی با اشاره به کتابخانه های مشارکت کننده در طرح کتابخانه گردی خاطرنشان کرد: کتابخانه های؛ امام خمینی(ره) شهر قزوین، حسن صباح شهر رازمیان از توابع الموت غربی، یادگارامام شهر محمدیه، شهدای کمال آباد شهرستان البرز، شهید بهشتی شهر تاکستان، شهدای فارسجین شهرستان تاکستان، آیت الله مدنی شهر دانسفهان شهرستان بوئین زهرا، باقرالعلوم (ع) شهر عصمت آباد شهرستان بوئین زهرا، امام محمدباقر(ع) شهر آبیک، امام علی (ع) شهر خاکعلی شهرستان آبیک و استاد شهریار روستای اردلان شهرستان آوج ، طی این دو روز میزبان علاقه مندان هستند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین یادآور شد: طرح کتابخانه گردی یکی از طرح های ترویجی کتابخوانی نهاد کتابخانه ها است که با توجه به نقش پررنگ کتابخانه ها در کاهش آسیب های اجتماعی و ارتقای سطح فرهنگی جامعه، طی سالهای اخیر با جدیت بیشتری برگزار شده است.
محمدبیگی با اشاره به تجربه خوب سال های گذشته طرح کتابخانه گردی که موجب افزایش مخاطبان کتابخانه ها شده، گفت: در گذشته عمده خدماتی که کتابخانه ها به مردم ارائه می کردند، محدود به امانت کتاب بود اما در چند سال گذشته برگزاری برنامه هایی همچون نشست های نقد و بررسی کتاب، رونمایی، نشست های جمع خوانی و معرفی کتاب در کتابخانه های استان موضوعیت پیدا کرده و با توجه به حضور نویسندگان برجسته و منتقدین و مسئولان در کتابخانه ها باعث شده توجه قشر بیشتری از مردم به کتابخانه ها جلب شود.

لازم به ذکر است با توجه به اینکه قزوین پایتخت خوشنویسی کشور به شمار می رود، ویژه برنامه ای در این مراسم کتابخانه گردی اجرا شد که طی آن، همکار خوشنویس و مدرس خط استان؛ محمد حسن زاده که مسئول کتابخانه عمومی سالک قزوینی استان نیز است ، اشعاری زیبا در رابطه با کتاب را خوشنویسی کرده و به میهمانان اهدا کرد.

برگزاری نمایشگاهی زیبا از توانمندی های بانوان استان که طی آن آثاری ارزشمند از صنایع دستی بانوان به نمایش و برای فروش عرضه شده بود، از دیگر اتفاقات خوب این مراسم بود که با استقبال مخاطبان رو به رو شد.  


برگزاری ویژه برنامه هایی برای کودکان و میز اهدای کتاب با هدف جمع آوری کتاب های اهدایی مردم و مسئولان و کاشت نهال در حیاط کتابخانه  از دیگر برنامه های این مراسم بود. 
تصاویر این مراسم را در بخش گزارش تصویری سایت مشاهده نمایید.
 
بيشتر
1394/3/19 سه‌شنبه
سال جهش تولید گرامیباد
میز خدمت
1398/4/4 سه‌شنبه
به یاد شهدا
1398/9/26 سه‌شنبه
بيشتر
نورسیده ها
1396/10/5 سه‌شنبه
ویژه همکاران
1394/3/19 سه‌شنبه
بازدید سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 1070346
تعداد بازديد کنندگان سايت: 326740939 تعداد بازديد زيرپورتال: 2136810 اين زيرپورتال امروز: 160 سایت در امروز: 5462 اين صفحه امروز: 4
        نشانی: قزوین - بلوار مدرس - جنب نیروی انتظامی - اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین کد پستی 13137-34156 تلفن: 33243767 - 33243768 -028     فاکس : 33243766 - 028
 
 .Copyright © 2015 www.qazvinpl.ir. All rights reserved